EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Денеска облачно и со дожд – еве какво време не очекува во наредните денови, ќе се разочарате!

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, над 25 литри на метар квадратен за 24 часа. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 13, а максималната ќе достигне од 13 до 17 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје претежно облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 16 степени.

Во наредните денови под влијание на влажен и студен бран следува период на променливо облачно и значително посвежо време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, над 25 литри на метар квадратен за 24 часа.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено во среда и четврток.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Неделен хороскоп – еден знак ги меша работата и приватниот живот, а овој знак особено да внимава на кого му верува!

Angela

Папараците ги „уловиле“ Џеф Безос и неговата девојка на новата јахта вредна 500 милиони долари која предизвика контроверзии

Angela

НЕМА НЕКОЈ КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Сите ја обожуваа Руслана, а денес годините си го направија своето – нема да поверувате колку има! (ФОТО)

Angela