EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Денеска облачно и со дожд – утре и задутре не очекува сонце, а потоа повторно ново разочарување

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд претежно во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 10, а максималната ќе достигне од 13 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 16 степени.

Според УХМР, во петок и сабота ќе биде посончево, а во петок попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Од недела повторно се очекува променливо облачно време, на места со повремени врнежи дожд. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЗА ЕДЕН ЗНАК ДОАЃААТ ПАРИ, ЗА ДРУГ БРАК ВО ЈУНИ – овие четири знаци ќе бидат до небото благодарни на тоа што ги чека следниот месец

Angela

БАНКРОТИРАЛА, А НЕ ЗНАЕЛА: Лејди Гага лошите вести ги дознала од нејзиниот тим, призна колкав долг имала

Angela

БОМБА ОД ВИТАМИНИ: Совршена свежа салата со тиквички

Angela