EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Денеска сончево време, еве што не очекува утре – особено прочитајте какво време ќе имаме за Велигден!

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во североисточните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец.

Минималната температура, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени.

Во Скопје умерено oблачно и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 16 степени.

До четврток времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.

Во петок под влијание на атмосферски фронт на повеќе места се очекуваат поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

Во сабота ќе настапи преодно стабилизирање, а од недела ќе преовладува променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Арсовска со 28.083 гласа разлика го победи Шилегов

Angela

Личностите родени во овој хороскопски знак имаат добра душа и не се лицемерни

Angela

Колку често и како да ги перете фармерките, одговорот на дизајнерите ќе ве изненади

Angela