EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Денеска сончево и топло но, ни доаѓа повторно големо разочарување – еве од кога

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната ќе достигне од 21 до 27 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Од недела следува период на променливо облачно и топло време, а во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, проследени со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за изолирана појава на град.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Повторно е критична состојбата со ковид-19: Вчера починаа 24 лица, а беа регистрирани нови 702 заболени

Angela

Автомобил влета во куќа во изградба

Angela

Гудељ и приреди изненадување на Анастасија – балони низ цела соба, торта со свеќички и во раката подарок кој ја стопи бремената ќерка на Цеца (ФОТО)

Angela