EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Денеска сончево и топло – од утрешната прогноза ќе се разочарате!

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во западните делови, ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 16 до 24 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне 22 степена.

Според прогнозата на УХМР, утре попладне ќе има локален пороен дожд со грмежи, а в недела ќе преовладува претежно сончево и топло време.

Во почетокот на следната седмица времето ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Три залудни обиди да ја спасите врската на која ѝ нема спас

Angela

НИВНАТА ЉУБОВ НЕ МОЖЕШЕ ВЕЧНО ДА ЈА КРИЈАТ – овој колега од „ѕвездите на гранд“ е момчето на нашата победничка Славица, сите добро го знаете! (ФОТО)

Angela

Девојката на Огнен Амиџиќ ја покажа мајката – дефинитивно од неа ја наследила убавината, има професија која сите ја посакуваат (ФОТО)

Angela