EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Денеска сончево и топло – утре попладне големо разочарување, еве какво ќе биде времето од понеделник

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12, а максималната од 18 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната до 24 степени.

За утре синоптичарите најавуваат претежно сончево и топло време со изолирана појава на дожд и грмежи попладне. Во понеделник се очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи на повеќе места, а од вторник следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Неуромедика со кардиолошки, ортопедски и ОРЛ пакет!

Angela

Дневен хороскоп: Во последниот работен ден од неделата овој знак го очекува голем успех на деловен план, особено за еден знак доаѓа љубовта!

Angela

ФОТО: Се ожени поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ, наскоро ќе стане и татко

Angela