EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Денеска ќе имаме сончево време – Познато е до кој степен ќе се движат температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од два до девет, а максималната ќе достигне од 14 до 21 степен.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до шест, а максималната ќе достигне 18 степени.

До петок ќе се задржи стабилно и потопло време. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла, особено во четврток. Локални врнежи од дожд и заладување се очекуваат од сабота.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Се соблече и ги стисна градите на Велигден – најпознатата хрватска навивачка во танга позираше како зајче, а кога ги крена нозете сите гледаа во овој детаљ (ФОТО)

Angela

Хороскоп: Како се однесуваат заљубените мажи?

Angela

Не мора да одите во пекара: Направете БУРЕК СО МЕСО дома (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Angela