EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Денес преку ден сонце, попладне дожд – еве какво време не очекува утре на 1 мај, секоја година исто разочарување…

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со грмежи.

Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 24 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има услови за слаб краткотраен дожд и појава на ретки грмежи. Максималната температура ќе достигне до 22 степена.

Според прогнозата на УХМР, во наредните денови во попладневните часови на места ќе има повремени врнежи од дожд.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„Телата на сиромашните фрелете ги, а на богатите дајте ги на семејствата“: Откриена морбидна тајна за „Титаник“

Angela

Ботас најдобар во Турција, но Ферстапен го престигна Хамилтон во генералниот пласман

Angela

Луѓето со овие седум карактеристики се најдобри партнери

Angela