EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

ДЗС: Досега се попишани 711 418 граѓани

До 20 часот вчера, во рамки на пописот што се спроведува во земјава попишани се вкупно 711 418 лица, 221 268 домаќинства и 297 085 станови, информираат денеска од Државниот завод за статистика (ДЗС).

Пописот започна на 5 септември и ќе трае до 30 септември.

Пред два дена, директорот на ДЗС, Апостол Симовски, изрази задоволство и рече дека пописот се одвива со посакуваниот интензитет и последните денови се одвива без никакви проблеми, по претходните технички проблеми кои се надминати.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ГОРИВА НЕДЕЛАВА ЌЕ СЕ ТОЧАТ ПОЕВТИНО: Ова се новите цени

Angela

Рио де Жанеиро мора да му плати 673.000 долари на Ѓоковиќ

Angela

ДЗС: Попишани вкупно 419.485 лица, 129.614 домаќинства и 173.439 станови

Angela