EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

ДЗС: Попишани вкупно 419.485 лица, 129.614 домаќинства и 173.439 станови

Вкупно 419.485 лица, 129.614 домаќинства и 173.439 станови се попишани во првите осум дена од пописот, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 192.538 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Не се воздржувајте од палачинки за време на постите

Angela

Хрватска има најдебели граѓани во ЕУ, ќе се препишува фитнес на рецепт!

Angela

Денеска сончево време, еве што не очекува утре – особено прочитајте какво време ќе имаме за Велигден!

Angela