EXCLUSIVE MK
СПОРТ Фудбал

Димитриевски со Рајо се радуваше на победа на гостувањето кај Барселона

Екипата на Рајо Ваљекано направи големо изненадување солвадувајќи ја Барселона со 1-0 и тоа на „Камп Ноу“
Единствениот гол на мечот го постигнат Гарсија уште во седмата минута.
Голем придонес за оваа победа на Рајо имаше макеоднскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски кој имаше неколку одлични интервенции.
Рајо во финишот можеше да постигне уште еден, но стативата беше сојузник на Терштеген.
Барселона остана на втората позиција со 63 бодови колку што има и трето пласираната севилја, додека Рајо Ваљекано е во „златната средина“ односно на 11-тото место со 40 бодови.
Извор: Сител

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Македонска староградска музика ечи во Барселона пред големото дерби

Angela

МИСЛЕШЕ ДЕКА НЕМА КОЈ ДА ГО ВИДИ, ПА ГИ СОБЛЕЧЕ ШОРЦЕВИТЕ ЗА КАПЕЊЕ – на Душан Влаховиќ веќе не му е добро, девојките ПОДЗИНАА (ФОТО)

Angela

Кралско испраќање за Кире Лазаров

Angela