EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп – денот пред викендот ќе го запамети особено еден знак на љубовен план, а еве што ги очекува родените во месец мај

Овен

Излезете од комфорната зона и изразете ги своите најлуди идеи. Радикалните промени ќе влијаат и на вашите односи и ќе им овозможите на другите да се чувствуваат како да ве познаваат. Меѓутоа оставете места и другита да заблескаат.

Бик

Колку и да сте вредни, не сте робот. Ако веќе некое време се мачите и се борите, уверете се дека вашите колеги и надредените го ценат вашиот придонес и достигнувањата. Подобрете ги своите профили на социјалните мрежи. Вложете во себе за да дојдете до успех.

Близнаци

Дали се чувствувате како да сте отишле во друг правец од вашите цели? Дали навистина се занимавате со она што сакате? Нема потреба за напуштање на работата и драматични промени, но пронајдете некое хоби. Следете она што ве возбудува.

Рак

Денеска други луѓе би можеле да влијаат на вас повеќе од потребното. Заштитете се така што ќе се тргнете од туѓите емоции. Бидете селективни во врска со луѓето со кои го минувате времето. Поставете граници за да не ве користат.

Лав

Обратете внимание на партнерството кое ви излегува од контрола. Престанете да работите она што другите треба да го работат, затоа што со тоа не правите ништо добро. Вие ќе се исрцпите, а другите ќе станат мрзеливи. Пуштете и други да бидат одговорни и да ја работат својата работа.

Девица

Чистењето ви е на дневен ред денеска. Размислете за реорганизација на полиците. Направете распоред и поделете ги обврските за да не се чувствувате исрцпено. Мај е посветен на здравјето и поради тоа посветете на своите велнес рутини.

Вага

Скромноста е она што ве краси. Бидете слбоодни да го изразите своето мислење. Кога ќе покажете што навистина мислите, лушето кои исто мислат лесно ќе ве следат. Без разлика дали станува збор за работен план, создавање уметнос или разговор со сродна душа, искреноста ќе ви помогне.

Шкорпија

Обидете се порано да излезете од работа и да уживате во домот. Повикајте ги пријателите кои ќе ви помогнат да се опуштите. Посветете се себе и резонирајте го она што сте го дознале денеска. Ако ви се јави инспирација за нови почетоци, следете ја.

Стрелец

Вашата подсвест ќе дојде до израз. Конечно ќе најдете зборови да го изразите она што го чувствувате и кое го мислите. Пишете белешки во текот на целиот ден, затоа што е можно да имате многу идеи. Којзнае тоа каде би можело да ве однесе. Вашиот шарм и духовитост ќе влијаат на другите луѓе.

Јарец

Вашата работна етика ќе добие голем поттик. Посветете се на ставките кои сте ги занемарувале, и сама така ќе може да продолжите со проектот. Но, не се грижете, нема ова тешко да ви падне. Пренесете го начинот на размислувате и во другите области на својот живот и заменете го стресот со мир.

Водолија

Отворете го умот. Денеска е вистински момент идеите да ги спроведете во дело. Подготвени сте да бидете лидер на некој план или во некој друг сегмент од вашиот живот. Претастевете ги вашите иновативни идеи кои може да ви помогнат.

Риби

Признајте си себе дека ви треба одмор. Пред да тргнете во остварување на новите идеи, дајте им момент да „легнат“. Иако можеби саката да бидете опкружени со луѓе, тргнете се од личности кои ви носат немир. Исклучете ги уредите и посветете се на себе. Одговорите ќе дојдат кога ќе го смирите умот.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Сопругата на Слоба Радановиќ нападната од поранешниот сопруг, еве низ каков пекол поминала три месеци по породувањето

Angela

Астероид двапати поголем од Емпајер Стејт Билдинг ноќеска прелета покрај Земјата

Angela

Роналдо по дебаклот: Навивачите заслужуваат подобро од ова

Angela