EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп – еве што ви носи денешниот ден

Овен

Наједноставните активности, кои вообичаено бараат малку труд, денес се изведуваат со голема тешкотија. Не е лошо да размислувате се да одложите за некој друг ден, бидејќи грч кој нема да успеете да го надминете ќе произведе грешки кои се неприфатливи.

Бик

Се потпирате на други луѓе. Можеби сте премногу уморни и тоа е вистинската причина за вашето повлекување и предавање на судбината. Работите можат непријатно да се искомплицираат ако не преземете одговорност и не ги завршите обврските навреме, дури и ако тоа ви е непријатно.

Близнаци

Изложени сте на непријатности. Ако продолжите да одбивате да ја прифатите новата ситуација, работите ќе ги влошите. Дополнително, очекувајте компликации со службениците, па советот е се што правите да е законски исправно.

Рак

Уморни сте од темпото што ве притиска. Ова е период од годината кога ви треба одмор. Ден поминат со семејството и опуштена атмосфера, тоа е она што би ве развеселило. Мислите дека тоа е невозможно, а заборавате дека нема недостаток на избори, избор.

Лав

Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се мачите веќе некое време. Конечно на повидок е епилогот од нешто на што долго работевте. По долго чекање, чувството на мала победа ве радува, па имате право да си дозволите кратка пауза.

Девица

Време е за пауза. Запознавањето со пријателите кои во минатото биле дел од вашето секојдневие го подобрува вашето расположение. Изобилството теми и релаксирачки разговори можат да бидат еден вид магична формула за експресно закрепнување од сето она што ве изморувало во минатото.

Вага

Поволен ден за изразување на се што ви е на срце на членовите на семејството. Имате шанса да имате конструктивен разговор од кој ќе дознаете детали за кои не сте сонувале. Станува збор за работи кои беа толку очигледни, но не сте ги сфатиле до сега.

Шкорпија

Додека се справувате со неважни проблеми, големите работи се лизгаат покрај вас. Фокусирани сте на сложеноста на работната средина и не можете да ја видите големата слика. Она што се случува денес е ирелевантно во споредба со она што следува. Чувајте ги силите за наредните денови.

Стрелец

Се потпирате на ветувањата што ви ги даваат вашите пријатели. Чекањето за исполнување може да ве стави во позиција да им барате изговори на другите луѓе, иако ќор-сокакот не потекнува од вас. За да го избегнете ова, завршете ги должностите лично и сами.

Јарец

Полни сте со идеи со кои ја исполнувате вашата околина. Иако сте популарни во општеството, станувате заморни затоа што зборувате премногу. Брзината со која се изразувате пред другите луѓе изгледа како да сте површни, па затоа советот за денес е помалку да зборувате, а повеќе да правите.

Водолија

Вашиот авторитет е на преден план. Иако уживате кога луѓето ве прашуваат за мислење, понекогаш тоа не ви се допаѓа. Сега е таков момент. Итно ви треба пауза, па не двоумете се, дозволете си подолга пауза во која ќе се освежите.

Риби

Стремете се кон слобода, подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирано и навреме завршете се што се очекува од вас, а со тоа избегнувајте напнати аспекти кои можат да ви го расипат расположението и да ги уништат денешните планови.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Работи што мажите ги прават само кога се вљубени

Angela

Катастрофална изведба: Англичаните не можеа да си ја препознаат химната во Неапол!

Angela

ЕВРОВИЗИЈА НЕ МОЖЕ ДА ПОМИНЕ БЕЗ СКАНДАЛ – победничката песна е плагијат? Кога ќе го слушнете овој звук ќе се уверите во сличноста (ВИДЕО)

Angela