EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп – еден знак да внимава на љубоморните колеги, а еве што ги очекува особено родените во месец април

Овен 

Може да очекувате дека ќе имате некоја нестабилна ситуација и дека нема да ви биде лесно да ги реализирате сите ваши планови, но тоа нема да ве поколеба.

ЉУБОВ
На љубовно поле ве очекува фаза во која ќе имате проблеми со заладување на врската доколку не сте ги решиле работите од минатото.

РАБОТА
Ако работите со пари или хартии од вредност, држете ги очите отворени, бидејќи можни се грешки.

ЗДРАВЈЕ

Мали дигестивни проблеми.

Бик 

Се чини дека метежот и притисокот се непопустливи во вашата околина. Малку трпение и се ќе си дојде на свое место. Можеби не е се според вас и како што замислувате, но дефинитивно ќе биде добро.

ЉУБОВ
Вие и вашата сакана некако сте „на половина“

РАБОТА
Продолжуваат бројните обврски и брзање поврзани со работата.

ЗДРАВЈЕ
Зголемен притисок.

Близнаци 

Можеби ќе бидете принудени да одбиете некого за помош и ќе ви биде тешко, но време е да се ставите на вашето место.

ЉУБОВ
Внимавајте кога станува збор за флерт. Нема да ви бидат простени грешките и тоа го знаете.

РАБОТА
Решението постои и наскоро ќе биде откриено.

ЗДРАВЈЕ
Се што е поврзано со пределот на стомакот.

Рак 

Наместо да ја трошите својата енергија насекаде, фокусирајте се на она за што најмногу се грижите.

ЉУБОВ
Сè е мирно, но нешто се подготвува под површината што ве прави незадоволни и вас и другата страна.

РАБОТА
Парите ќе ви заминат и едноставно нема да можете да ги контролирате…

ЗДРАВЈЕ
Навистина ви треба одмор.

Лав 

Си кажал некому се што имаш и си ги потрошил зборовите. Сè што треба да направите е да почекате и да видите дали другата страна ќе разбере.

ЉУБОВ
Минатото ќе ве повика, но вие само ќе се трудите да се ослободите од него што побрзо и што подалеку.

РАБОТА
Сакате компромис, а некој ја заостри ситуацијата и нема да попушти малку.

ЗДРАВЈЕ
Хроничен замор.

Девица

Ако емотивниот дел не функционира совршено – најдобро е да „бегате“ на работа – барем таму не се нервирате толку.

ЉУБОВ
Треба да направите нешто на линијата на комуникација со личноста за која се грижите.

РАБОТА
Одете со вашиот мозок и стомакот, а не со вашите желби.

ЗДРАВЈЕ
Преморени сте.

Вага 

Иако уживате во она што се случува, повремено запаѓате во сомнежи и несигурности…

ЉУБОВ
Ништо не се случува во врската со партнерот. Сè е мирно.

РАБОТА
Повремено имате бранови на неизвесност кога станува збор за вашата деловна иднина.

ЗДРАВЈЕ
Можност за падови и повреди.

Шкорпија 

Одеднаш на дневен ред дојдоа прашања кои долго време ги поставувате… Со тек на време се ќе си дојде на свое место, не грижете се без причина.

ЉУБОВ
Навистина сте заглавени да сакате некој, за кој многу добро знаете дека само ќе ви донесе збунетост во срцето и умот.

РАБОТА
Можеби ќе имате некои тешки разговори.

ЗДРАВЈЕ
‘Рбетот ви испраќа сигнали да обрнете повеќе внимание на него.

Стрелец

Околностите ќе бараат од вас да бидете трпеливи и тактизирани. Иако ќе бидете свесни за ова, ќе ви биде тешко да играте по туѓи правила.

ЉУБОВ
Доколку сте во врска, ќе се согласите на компромисно решение за да бидат задоволени и вашите и потребите на партнерот.

РАБОТА
Ве очекува напорен ден на работа. Грижете се за важни документи.

ЗДРАВЈЕ
Одмор.

Јарец

Потпрете се на разумот и логиката денес. Не го кажувајте своето мислење за теми кои не ве интересираат и кои не се дел од вашиот живот.

ЉУБОВ
Доколку сте во врска, може да влезете во вербален конфликт со партнерот, но во вашата врска нема да недостасува страст.

РАБОТА
Чувствувате дека ви се врзани рацете за многу прашања

ЗДРАВЈЕ
Главоболка.

Водолија 

Одвојте време да ги соберете информациите што ви се потребни за да го развиете вашиот бизнис…

ЉУБОВ
Слободните ќе доживеат помала непријатност поради нечија љубомора.

РАБОТА
Можни конфликти со личност тесно поврзана со вашата работа.

ЗДРАВЈЕ
Зголемен притисок.

Риби 

Ве искушува понуда која ќе ја добиете или веќе сте ја добиле… Доколку сте подготвени за дополнително образование и напредување, ова е поволен ден за вас.

ЉУБОВ
Доколку сте во врска, ќе имате важни и корисни разговори со партнерот.

РАБОТА
Незаинтересираноста за работната средина може да ве доведе во непријатна ситуација.

ЗДРАВЈЕ
Проблеми со коските.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Како да го победите стресот на работа: Правилото „42%“ го крие одговорот

Angela

МАКЕДОНКАТА ЗНАЕ КАКО „ДА МУ ВРАТИ“: Поранешната на Огнен Амиџиќ провоцира во бикини покрај базен, едно е сигурно – по разводот е непрепознатлива!

Angela

Кина им забрани на децата да играат видеоигри повеќе од 3 часа неделно

Angela