EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп – за овој знак денеска доаѓаат пари, особено родените во овој знак ги очекува кавги со роднините

Овен

Првата четвртина од Месечината во Вага, спроти астероидот Купидон во вашиот знак, навестува запознавање со шармантна личност. Тригон со Плутон ви носи зголемување на заработката, а противењето со Нептун ви дава инспирација, доколку се занимавате со креативна професија. Нервоза.

Бик

Освен Ракот и Рибите, мажите на Месечината имаат големо влијание и на вашиот знак. Првиот квартал на полето на работата и здравјето формира напнат аспект со вашата владетелка Венера, затоа избегнувајте расправии дома, но и со партнерот. Проверете го вашиот хормонален статус.

Близнаци

Првата четвртина Месечината во вашето поле на љубов и креативност прави напнат аспект со вашиот владетел Меркур, што ве прави склони кон избрзани заклучоци. Избегнувајте да земате заеми и непотребни трошоци. Средба со Вага во клуб. Нервоза.

Рак

Фазата на вашиот владетел Месечина, првата четвртина, „паѓа“ еднаш годишно во вашето поле на домот и семејството, а сега нејзините напнати аспекти со Меркур и Јупитер ве потсетуваат да внимавате што зборувате и кому. Избегнувајте кавги со роднините.

Лав

Првата четвртина од Месечината на полето на менталната состојба, во предизвикувачки аспекти со љубовните планети во вашиот знак, ја истакнува вашата интуиција но и склоноста да го драматизирате односот со саканата личност. Ви треба пауза.

Девица

Вашиот владетел Меркур, симболот на логиката и бизнисот, на квадрат со првата четвртина на Месечината на полето на работа, ви носи непланирани трошоци. Вашето внимание може да го привлече некој Бик кој ќе го запознаете преку работа. Избегнувајте расправии со Стрелец и Риби.

Вага

Првата четвртина од Месечината во вашиот знак, еднаш годишно, ви носи промени во кариерата. Покрај пократките патувања, следната недела ќе уживате и во женската наклонетост, без разлика на полот. Овенот сака да ве види, а Водолијата мисли на вас. Проверете ја тироидната жлезда.

Шкорпија

Вашиот владетел Плутон, планетата на парите и харизмата, во добар аспект до првата четвртина од Месечината во астролошкото поле на потсвеста, поволно влијае на зделките приватно со личноста на позицијата. Ракот размислува за вас, а Рибите ви праќаат СМС.

Стрелец

Првиот квартал на Месечината во Вага формира предизвикувачки аспекти со вашите владетели Јупитер и Нептун, што ве прави склони кон правење амбициозни деловни планови. Вашиот љубовен живот станува побогат и повозбудлив. Променете ја исхраната.

Јарец

Првиот квартал на Месечината, кој владее со вашето поле на публицитет и партнерства, се формира во Вага, вашето поле на кариера и прави добар аспект со планетата на моќта и парите во вашиот знак. Саканата личност не покажува доволно разбирање за вас.

Водолија

Првата четвртина од Месечината на полето на надворешните работи и правните процеси, добро гледана од Плутон, планетата на моќта, ви носи зголемување на приходите преку соработка со странци, предавање или некаква професионална обука. Главоболка.

Риби

Покрај Бикот и Ракот, големо влијание врз вашиот знак имаат и мажите на Месечината. Првиот квартал, еднаш годишно, се наоѓа во вашето поле на пари и опасност, а сега ве предупредува да внимавате што и со кого зборувате. Имате поддршка од постара личност. Проверете го шеќерот во крвта.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Со какво мени до долговечност?

Angela

ФФМ официјално го промовираше Благоја Милевски за селектор на репрезентацијата

Angela

На природен начин прочисте ја крвта, со едно овошје

Angela