EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за петок, 01.10.2021

Овен
Љубов:
Делувате задоволно и инспиративно, добивате емоционална поддршка од личност која има важно место во вашиот живот.
Работа:
Треба да преземете активна улога или да се ориентирате кон практични решенија. Успехот ќе се покаже на ваша страна.
Здравје:
Направете нешто корисно во корист на подобар изглед и подобро расположение.

Бик
Љубов:
Обидете се да разберете нечија „емоционална слабост“ или недостаток на храброст да одговори на вашите потреби. Бидете трпеливи.
Работа:
Ве очекуваат разни проблеми во комуникацијата со соработниците. Некој се обидува да ве убеди во своите добри намери.
Здравје:
Важно е да се постигне внатрешна рамнотежа.

Близнаци
Љубов:
Ако се грижите за средба со една личност, не двоумете се. Потрудете се да создадете љубовна атмосфера.
Работа:
Внимателно разгледајте ги алтернативните решенија што ви се достапни. Нема причина да се донесуваат избрзани одлуки.
Здравје:
Важно е да ја задржите смиреноста.

Рак
Љубов:
Во средбата со саканата личност, прифатете „утешна варијанта“. Избегнувајте нова љубовна врска.
Работа:
Имате впечаток дека страдате неправедно поради негативни влијанија или нечие незадоволство. Подобро премолчете го своето мислење.
Здравје:
Обидете се да ја подобрите концентрацијата и расположението.

Лав
Љубов:
Изгледате вознемирено и со многу барања. Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа, пред да повредите нечии чувства.
Работа:
Се грижите да оставите одличен впечаток кај вашите соработници, па во мегаломански стил прифаќате различни обврски.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.

Девица
Љубов:
Контролирајте ги негативните страсти во емотивната врска и не дозволувајте никој да ве наведе на лошо однесување.
Работа:
Важно е вашите идеи да ги поставите на вистинското место, така што сите околу вас да бидат среќни и задоволни. Поттикнете го вашето креативно расположение.
Здравје:
Ќе ви годи престој во природа или спортска активност.

Терезија
Љубов:
Забележувате дека вашиот партнер има некои тајни планови, што дополнително влијае на вашата нервоза или емоционална несигурност.
Работа:
Важно е правилно да ја разберете распределбата на деловните обврски со соработниците. Нема причина за брзање.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација.

Скорпија
Љубов:
Можете да ги постигнете своите намери на заобиколен начин, но ви недостасува волја да се ангаѓирате пред блиска личност.
Работа:
Понекогаш одредени деловни цели ја оправдуваат употребата на специјална алатка, но се има своја цена или граница.
Здравје:
Користете ја вашата интелигенција или некои скриени адути, контролирајте ја тензијата.

Стрелец
Љубов:
Можно е ненамерно да повредите нечии чувства, гласот на совеста ве потсетува на искрено извинување.
Работа:
Соодветните информации даваат поширока можност за добар избор и деловна афирмација. Вашите соработници имаат добри идеи.
Здравје:
Важно е да се воспостави хармоничен однос со околината.

Јарец
Љубов:
Важно е да се одржува емоционална интимност со саканата личност. Заштитете ги оние што ги сакате од непотребна возбуда
Работа:
Големите амбиции или потребата да се соберат материјални резултати не треба да ве наведат на погрешно однесување.
Здравје:
Применувајте една од техниките на психолошка релаксација, ќе ви годи.

Водолија
Љубов:
Настаните од љубовниот живот изгледаат возбудливо. Чувствувате голема екстаза и радост во нечие присуство.
Работа:
Имате впечаток дека сте биле неправедно повредени во однос на вашите соработници или дека некој ве става во неблагодарна деловна позиција.
Здравје:
Одржувајте трезвеност и добро расположение.

Риби
Љубов:
Саканата личност изгледа многу инспиративна и знае како да го привлече вашето внимание, направете се’ што е потребно во име на взаемна среќа.
Работа:
Некој се обидува да ви наметне строги правила на однесување, но не можете да се помирите со различните ограничувања во деловното изразување.
Здравје:
Емоционалната афирмација во вас предизвикува нова сила.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Времето денес променливо облачно, за време на споениот викенд големо разочарување – еве какво време не очекува особено на Велигден!

Angela

Хороскопски знаци кои храната ја претвараат во уметност

Angela

Маркез предизвика инцидент во првата трка на Мото ГП

Angela