EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за петок (08.10.2021)

ОВЕН

Денес може да ви биде малку потешко кога станува збор за полето на работата, затоа внимавајте да не направите грешки. Ве очекува помал конфликт со сакана личност. Ако покажете доволно разбирање, ќе решите сe. Проблеми со видот.

БИК

Имате впечаток дека некои работи одат бавно и чувствувате потреба да ги забрзате. Не форсираjте ништо. Вие сте сигурни во вашите чувства кон саканата личност и и давате доволно време за таа да разбере што сака. Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

Не ве чекаат проблеми во работата! Може да се надевате на одличен ден во кој сите околности ќе бидат во ваша корист. Се чувствувате добро додека флертувате со личност што ви се допаѓа и со нетрпение го очекувате нивниот повик. Можете да се опуштите.

РАК

Посветени сте на вашата работа и сакате што поскоро да видите конкретни резултати од вашата работа. Пред вас е можност за страсна средба со личност со која веќе сте имале некаква врска. Можете да очекувате интересни настани. Грижете се за хронични нарушувања.

ЛАВ

Ќе сакате да поминете низ деловни промени, бидејќи повеќе не се гледате на иста работа. Ве очекува многу убава ситуација со сакана личност која е максимално посветена на вас. Уживајте во љубовта и нежноста. Грижете се за хормоните.

ДЕВИЦА

Се ослободивте од проблемите што ги имавте во минатото, а сега напредувате целосно олеснети. Можно е во текот на денот да сретнете една интересна личност. Во подоцнежниот период, ќе имате врска со неа. Немате проблеми.

ВАГА

Имате шанса да успеете на полето на работата. Можете да очекувате можност да се докажете. Постигнавте голем успех затоа што ги решивте сите несогласувања со вашата сакана и сега уживате во топлината на вашиот заеднички дом. Ќе ви годи спорт.

ШКОРПИЈА

Може да очекувате стабилизација во бизнисот. Нема да имате грижи и проблеми. Ако сте во брак, имате добар ден да разговарате за проширување на вашето семејство. Слободните Јарци имаат шанса за нова врска. Грижете се за стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Имате многу слободно време пред себе, денес воопшто не сте оптоварени со работа. Ви се допаѓа таква атмосфера! Може да се надевате дека ќе ја сретнете личноста за која размислувавте долго време. Ќе успеете да го освоите нејзиното срце! Нема здравствени проблеми.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате одличен ден ако сте ангажирани во какви било услужни активности. Се чувствувате одлично кога сте покрај вашиот партнер кој изгледа ви дава позитивна енергија и неограничени количини. Избегнувајте какви било пороци.

ВОДОЛИЈА

Вие сте многу способни и вашата снаодливост доаѓа до израз. Можете да очекувате да се справите со тешкотиите. Нема да имате драстични промени кога станува збор за љубовното поле денес, се останува исто. Вашата кожа е многу чувствителна.

РИБИ

Многу сте директни и отворени во комуникацијата со луѓе од деловното опкружување. Неопходно е да го земете предвид вашето однесување кон партнерот пред да почнете да го осудувате за некои работи. Би ви годела масажа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Се породи Ријана- името на бебето почнува на буквата „Р“

Angela

Навики кои го убиваат либидото

Angela

Конзумирањето ореви го намалува нивото на холестерол

Angela