EXCLUSIVE MK
Астрологија

Дневен хороскоп за петок 30.07.2021

ОВЕН

Работа: Во текот на денешниот ден може да очекувате компликации на полето работа. Доста работи нема да успеете да ги решите тогаш кога сте очекувале.

Љубов: Денешниот ден ви е поволен за љубов.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум и калциум.

БИК

Работа: Нема да ви биде тешко да се организирате кога е во прашање работата. Може да очекувате поволен ден.

Љубов: Ве очекува интересно познанство. Долго ќе размислувате за личноста која сте ја забележале денеска.

Здравје: Мала вкочнетост во грбот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува добар период доколку планирате било какви ситни измени врзани за полето работа.

Љубов: Очекувајте поволен ден во кој ќе бидете генерално задоволни од односот со личноста која ви значи.

Здравје: Одлично здравје.

РАК

Работа: Имате доста работни обврски денеска. Важно е да бидете посветени на своите приоритети.

Љубов: Задоволни сте од бракот. Доколку сте слободни, настапува период во кој ќе имате нови познанства.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

ЛАВ

Работа: Очекувајте дека ќе добиете некои добри вести. Новите информации кои доаѓаат ќе ве израдуваат.

Љубов: Ако постои личност која ви се допаѓа, поволен ден да ги покажете своите чувства.

Здравје: Без проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Подготвени сте да се впуштите во нова работа. Ја прифаќате понудата која сте ја добиле и решени сте да експериментирате.

Љубов: Ве очекува шанса со саканата личност да дојдете до важни одлуки.

Здравје: Внимавајте што јадете.

ВАГА

Работа: Имате мотивација и волја да бидете максимално посветени на работата и да направите некој важен чекор напред.

Љубов: Пред вас е фаза во која ќе уживајте во убавиот однос со саканата личност.

Здравје: Главоболка е нагласена.

ШКОРПИЈА

Работа: Значајна финансиска добивка наскоро ве очекува. Пред вас е поволен ден за работа.

Љубов: Можно е во вашиот брак да доаѓа до проблеми кои не можат лесно да се надминат. Се наоѓате пред голема дилема.

Здравје: Проверете ги хормоните.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате големи очекувања кои денеска не можат да бидат исполнети на начинот на кој вие очекувате.

Љубов: На саканата личност ја покажувате својата друга страна која и не е така слатка.

Здравје: Вртоглавица и малаксаност.

ЈАРЕЦ

Работа: Се трудите да им покажете на надредените дека е потребно да се менуваат некои работи во организацијата за работите подобро да ви функционираат.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека е подготвена за врска со вас.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа: Се препорачува нова соработка. Денешниот ден ви е поволен за нови договори.

Љубов: Нови познанаства наскоро ве очекуваат. Имате возбудлива ситуација кога е во прашање полето љубов.

Здравје: Добро здравје.

РИБИ

Работа: Можно е моментално да не сте подготвени да носите важни одлуки и потребен ви е еден ден да одморите од работа.

Љубов: Во вашиот одност со партнерот постојат некои нерешени работи на кои треба да се посветите.

Здравје: Хронични проблеми.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ХОРОСКОП ЗА 15-ТИ СЕПТЕМВРИ: Девицата ја менува работата…

Angela

Тврдоглави, но емотивни души: Ова се главните карактеристики на луѓето кои слават роденден во МАЈ

Angela

Љубов и само љубов: Совршен ден за овие припадници од зодијакот, еве што ги очекува до крајот на денот!

Angela