EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за петок, 6 август 2021 година

ОВЕН

Работа: Иако сте имале нов прилив на пари, не ви е лесно да се изборите со сите трошоци кои почнале да ве оптоваруваат.

Љубов: Ве очекува интересно познанство со личност која ќе ви годи.

Здравје: Тегоби со грлото.

БИК

Работа: Многу веројатно е да ве очекува зголемување на заработката во следниот период. Ќе бидете задоволни од работните промени.

Љубов: Саканата личност ќе ви пружа се она што сакате да го имате, и многу сте среќни.

Здравје: Наклонети сте кон гоење.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува период во кој нема да ви биде нималку лесно да донесете конечна одлука по прашањето на работната ситуација.

Љубов: Сте се заљубиле во личноста со која немате честа комуникација.

Здравје: Водете сметка околу очите.

РАК

Работа: Очекувајте дека ќе добиете некои нови идеи и нови предлози кои може да ви бидат корисни на полето работа.

Љубов: Ви се допаѓа личност која на некој начин е поврзана со странство.

Здравје: Наклонетост кон депресија.

ЛАВ

Работа: Пробајте на својата работа да ја посветите целата енергија, затоа што во спротивно ќе имате некои неочекувани компликации на ова поле.

Љубов: Интересно познанство ве очекува. Ќе бидете задоволни затоа што промени се случуваат.

Здравје: Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Важни обврски се појавиле во последен час и не може да ги одложите иако сте презаситени од работа.

Љубов: Пред вас е период во кој ќе бидете дистанцирани во односот со саканата личност.

Здравје: Пијте повеќе вода.

ВАГА

Работа: Може да очекувате поволен период за важни судски и формални решенија кои сега лесно доаѓаат до вас.

Љубов: Искрени сте кон својот партнер и немате што да криете, односот ви е добар.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е шанса да ја зголемите својата заработка и позитивно да влијаете на работното опкружување.

Љубов: После романтичните моменти со саканата личност, имате впечаток на исполнетост.

Здравје: Крвотокот е чувствителен.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е наскоро да морате да донесете некои нови одлуки кога е во прашање работното поле.

Љубов: На полето љубов пред вас е фаза во која ќе бидете сигурни како да се поставите.

Здравје: Внимавајте на кожата.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате дека денеска ќе имате премногу обврски и дека на крајот од денот ќе бидете исцрпени.

Љубов: Пред вас е ново познанство со личност која ќе покаже дека сака да има нешто постабилно.

Здравје: Јадете повеќе овошје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Наклонети сте кон нагли одлуки кога е во прашање работата, но, сепак, би било добро малку подобро да размислите овој пат.

Љубов: Се чувствувате некако осамено и сакате нови случувања кога е во прашање љубовното поле.

Здравје: Имате негативни емоции.

РИБИ

Работа: Може да очекувате дека ќе го остварите она што го сакате на ова поле. Вашите планови, конечно, ќе се реализираат.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже интерес кон вас.

Здравје: Проблеми со здравјето.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

МЗ: Вчера се аплицирани 13 493 вакцини, 30 отсто од населението од 18 до 39 години примило барем една доза

Angela

ЗОШТО ДА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ФРЛАТЕ КОРАТА ОД ЛИМОН? Еве за што може да се користи

Angela

Ја имаат само 43 луѓе во светот: Златна крв – најретката крвна група

Angela