EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Дневен хороскоп за петок, 8 септември 2023 година

ОВЕН

Денеска сте на висина на задачата, и пред вас е многу успешен работен ден. Добар однос со партнерите и колегие, можност за постигнување на добри договори. Емотивниот партнер ќе покаже повеќе иницијатива и подготвеност за убави заеднички моменти.

БИК

Токму кога вие не сте заинтересирани за работа, излегува дека имате најмногу обврски и најмногу мора да се ангажирате и да се трудите. Подобро организирајте се за да го одработите сето она кое се очекува од вас. Емотивно сте „раздрмани“, не можете да извадите од глава некои ситуации.

БЛИЗНАЦИ

Се ви оди лесно од рака, па сега не треба само да уживате, туку напротив, да се потрудите и да имате иницијатива во работниот сегмент по сите прашања кои ви се важни. И емотивно ова може да биде многу поттикнувачки ден, се оди онака како што сте замислиле.

РАК

Ќе се трудите да бидете коректни кон оние со кои денеска сте во контакт, но изгледа дека тие нема да бидат коректни кон вас. Затоа имате повеќе стрес. Со саканата личност ќе имате разговор, и од крајниот резултат можеби нема да бидете задоволни.

ЛАВ

Вие сте брзи, случувањата околу вас се брзи и се се менува како на лента. Но, важно е дека овие брзи случувања нема да донесат негативни, туку позитивни влијанија на вашата работа. Имате некои недоумици по прашањето емотивен партнер, но оставете времето да го реши тоа.

ДЕВИЦА

Не ви е јасно – се сте сработиле како треба, и за тоа сте свесни, меѓутоа вистинските резултати, оние во финсасиска смисла, и натаму ги нема. Морате да бидете уште малку трпеливи. Некои однесувања на партнерот или случувања околу саканата личност ви носат тешки мисли.

ВАГА

Сте успеале сами со се себе да се договорите и моментално се чувствувате самоуверено и подготвено да се „фрлите“ на работа. Пред вас е коректен ден, со нешто тешки обврски од очекуваното, но на крајот успешен. Емотивно немате причина да се пожалите.

ШКОРПИЈА

Ако сите ситуации се постават како што треба, овој ден ќе ви донесе добри договори, дури и можност за добра заработка. По прашањето на обврски е напорен, но на тоа сте навикнале. Една личност ви ги „окупира“ мислите.

СТРЕЛЕЦ

Вие сакате да работите на свој начин, а ви советуваат од страна да работите на поинаков. И советите треба да ги послушате. Емотивно ситуацијта е добра – убави конктакти со личност од спротивникот пол, а ако сте зафатени ќе минете добри моменти со партнерот.

ЈАРЕЦ

Напорен ден. Ќе изгледа дека никако не може да ги остварите своите планови дури во некој момент ќе помислите дека е најдобро да кренете раце од се. Немојте, сите работи се денеска решливи. Често размислувате за една личност, и сакате да ја видите.

ВОДОЛИЈА

Во овој ден може да зачекорите уморно или без инспирација, без мотиви за посилно работно ангажирање. Меѓутоа ситуацијата брзо ќе се промени и ќе ви донесе позитивни и ветувачки случувања. Комуникацијата со симпатијата се одвива онака како што сакате.

РИБИ

Преоптовареност од обврски, стрес и нервоза на кој сте навикнале. Сето она што се случувало во минатите денови оставило трага на вас, и денеска ќе бидете уморни и бавни на работа. Ниту во својата емотивна ситуација моментално сте незадоволни.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО СТРЕЛЕЦ ОД 4 ЈУНИ: Ја нарекуваат и „Месечина на јагоди“ затоа што носи просперитет и среќа

Angela

Три знаци дека имате одличен секс

Angela

Гитара на основачот на „Пинк флојд“ продадена за над 27.000 долари

Angela