EXCLUSIVE MK
Астрологија

Дневен хороскоп за понеделник, 14-ти август 2023-та

ОВЕН
Вашата самодоверба е важна за тимот со кој работите во проблематичната ситуација на работните задачи. Правилната одлука е целосно во ваши раце, не губете ја присебноста. Дома ве очекуваат радосни вести кои ќе ви помогнат во иднина. Професионалното и социјалното исполнување ќе одат паралелно со грижите по дома, а тоа нема да ве оптоварува.

БИК
Може да се почувствувате погрешно разбрани и отфрлени. Размислете за промена на вашето однесување, ориентирани кон поголема заинтересираност за чувствата и емоциите на другите. Понекогаш страдањето може да ни помогне да видиме многу вистини што инаку не го забележуваме.

БЛИЗНАЦИ
Вашите мисли сега се насочени кон решавање на лични прашања, од кои некои се прилично стари. Ги држите оние околу вас во темнина, но тешко дека ќе успеете без туѓа помош. Треба да разговарате со блиска личност која ќе биде допрена од прашањето. Финансиските работи ви се развиваат, и тоа во позитивна насока. Наскоро очекувајте унапредување или промена на вашата позиција.

РАК
Уживате во доброто здравје и зголемен тонус и не наидувате на никакви проблеми во секојдневните активности. Можеби ќе сакате да размислите за кратка промена на ситуацијата. Неочекуван стимул може да ве поттикне на акција во попладневните часови. Важно е да не ја пропуштите можноста што ви се отвора. Можете да обезбедите добри придобивки за во иднина.

ЛАВ
Денеска воздржете се од директни конфронтации, бидејќи сте прилично зајадливи и постои можност да ги влошите односите со личност со којашто не би сакале да бидете во судир. Изберете соодветен момент за водење важен деловен разговор, мора да бидете смирени и со брзи умствени реакции.

ДЕВИЦА
Денешниот ден ќе го минете динамично и со поголема напнатост. Роковите и обврските ќе ве оптоварат повеќе, но ќе се снајдете. Вашата интимна врска со партнерот не е онаква каква што би сакале да биде и во овој поглед добро е да се запрашате каде грешите. Размислете и поправете се ако сакате вашата врска да трае.

ВАГА
Имате идеи и тоа ве тера да ја зголемите вашата активност. Не правете премногу работи одеднаш, ризикувате да не бидете задоволни од резултатите. Финансиските проблеми ќе ве принудат на компромиси. Не грижете се, ќе успеете да бидете рационални и прагматични.

ШКОРПИЈА
Има работи кои ве возбудуваат, но сè уште не сте стигнале до нивната суштина. Денешниот ден ќе ве соочи со слични теми и ќе ви даде можност поблиску да се запознаете со проблемите. Добрата работа е што ќе запознаете луѓе со слични интереси и ќе преземете активности со вистинските луѓе.

СТРЕЛЕЦ
Можност за профитабилна активност ќе ви ги окупира мислите и ќе ја искористите. Вашиот напор ќе биде главно да не се разочарате. Ако успее, може да стане добра перспектива за вашата иднина. Во однос на вашиот интимен партнер, ослободете се од рутината и разнообразете ги односите со нови емоции.

ЈАРЕЦ
Денот може да се опише како динамичен. Вашите иницијативи ќе ве сретнат со многу луѓе и ќе ги насочат вашите интереси во ветувачки насоки. Лесно ќе се вклучите во работи за кои верувате дека нема да ви бидат проблем. Добро е да соработувате со претставници на водените знаци кои го докажале својот правилен однос кон вас.

ВОДОЛИЈА
Едно познанство или друг пријатен настан ќе ви го направи денот возбудлив и исполнет со креативни импулси. Не двоумете се да ги покажете своите желби кон личноста којашто ве прави среќни, уште повеќе, насочете ги кон неа. Позитивни движења и за бизнисот.

РИБИ
Контроверзен ден за повеќето од вас. Во првата половина, некои непријатни обврски може значително да ви здодеат. Попладне храбро продолжувате кон посакуваните дела. Усетот ви помага да избегнете пречки. Вечерта бидете дома. Разговорот со вашите најблиски ќе ве смири и охрабри.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Пред нас е моќен астро период! Јупитер влегува во Бик по 12 години-еден хороскопски знак го чека голема среќа

Angela

Тврдоглави, но емотивни души: Ова се главните карактеристики на луѓето кои слават роденден во МАЈ

Angela

Пет совети за првото сексуално искуство во животот

Angela