EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за понеделник (30.08.2021)

ОВЕН

Работа: Ве очекува генерално стабилна ситуација на деловно поле. Вие многу добро знаете на што се занимавате.

Љубов: Во овој период сте емотивно незадоволни и не ви е лесно да ги признаете грешките што самите сте ги направиле.

Здравје: Не јадете храна од непознато потекло.


БИК

Работа: Денешниот ден може да ви донесе некои пречки и проблеми на полето на работата. Големи сопирачки се пред вас.

Љубов: Потребно е многу трпение за да почекате саканата личност да се отвори и да ви ги покаже чувствата.

Здравје: Вртоглавица.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Време е конечно да ги покажете своите способности и да се посветите на остварување на вашите амбиции.

Љубов: Ако сте во брак, вашата сакана не ви е доволно посветена и заладувањето на врската полека ви доаѓа.

Здравје: Ќе ви годи релаксација со пријателите


РАК

Работа: Можеби не ви се допаѓа атмосферата во деловното опкружување и се почесто размислувате да ја напуштите работата.

Љубов: Разочарани сте од партнерот. Ви се чини дека тој не е искрен.

Здравје: Психосоматски проблеми.


ЛАВ

Работа: Добар ден е за промени кога станува збор за работата. Ве очекува фаза во која ќе имате некои проблеми.

Љубов: Можеби нема да ви биде лесно да бидете целосно искрени со саканата личност.

Здравје: Вашиот ‘рбет е слаба точка.


ДЕВИЦА

Работа: По долго време, може да постигнете задоволителна деловна ситуација.

Љубов: Подготвени сте да и пријдете на личност што ви се допаѓа. Вашата врска полека се менува на подобро. Станувате поблиски

Здравје:. Грижете се за вашиот крвен притисок.


ВАГА

Работа: Направете напор да бидете посветени на вашиот бизнис план и вашите цели ако навистина сакате да ги постигнете.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека искрено се грижи за вас и дека е подготвена за брак.

Здравје: Избегнувајте стрес.


ШКОРПИЈА

Работа: Немате доволно трпение, па реагирате импулсивно во ситуации што би можеле значително да ја нарушат вашата деловна репутација.

Љубов: Иако постои растојание помеѓу вас и вашата сакана, можете да го решите.

Здравје: Алергии.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе бидете под голем стрес затоа што не сте во состојба да ги спроведете сите деловни планови во акција.

Љубов: Можно е да имате мали расправии со личноста за која се грижите. Покажете малку повеќе трпение.

Здравје: Вашето здравје е променливо.


ЈАРЕЦ

Работа: Можете да очекувате среќни околности на полето на работата. Пред вас е многу поволен период за да постигнете успех.

Љубов: Односите со партнерот не се доволно добри и размислувате да раскинете.

Здравје: Ве прати замор


ВОДОЛИЈА

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува период на голем успех. Пред вас се среќни околности.

Љубов: Вашата врска со саканата личност може да биде нестабилна. Вашата комуникација не е доволно искрена.

Здравје: Чувствителен мочен меур.


РИБИ

Работа: Посветете се малку повеќе на вашата работа ако сакате да постигнете подобри резултати. Многу зависи од вас.

Љубов: Можно е да уживате во позитивна атмосфера со саканата личност. Судбината е во ваша корист.

Здравје: Респираторни инфекции.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Анѓелка Прпиќ избра УНИКАТНО име за својата ќерка, еве во какво креветче ќе спие новороденчето

Angela

Тајната на младешкиот изглед Викторија Бекам ја крие со години, а Бекам сега ја издаде – по 25 години фудбалерот откри тајна која жените уште денес ќе ја применат! (ФОТО)

Angela

„ЦРНИ ОГНЕНЕ ШТО ИЗГУБИ“ – поранешната на Амиџиќ е вистинска бомба во бикини, овие кадри од нејзиното тело се нереални, можно ли е да има толку години? (ВИДЕО)

Angela