EXCLUSIVE MK
Uncategorized

Дневен хороскоп за првиот ден од новиот месец – еве што ги очекува особено родените во мај

Овен

Доколку размислувате за готовински кредити, најдобро е да се откажете бидејќи подоцна ќе ве изненадат неповолни детали кои не сте ги разбрале на време. Најдобро е да ги намалите трошоците на минимум и да воведете краткорочни остри заштеди.

Бик

Кога рационално би ја анализирале својата позиција, би признале дека не е толку лоша. Проблемот е што имате тенденција да кукате и критикувате, па околу себе собирате такви луѓе. Слушајќи ја околината, паѓате во песимизам кој, всушност, воопшто не е ваш.

Близнаци

Врската со саканата личност не оди онака како што би сакале. Можеби малку те разгалела, па несвесно си влегол во улога на жртва на која се и е дозволено. На другата страна може да и здодее таквата атмосфера, а кога ќе сфатите, ќе биде предоцна.

Рак

Добивате подарок од партнерот. Одлично време е привремено да ги закопате секирите и да размислите како да ги решите вашите недоразбирања. Доколку ја пропуштите оваа можност, долго ќе чекате нова. Бидете внимателни на улица, особено во сообраќајот.

Лав

Од една страна имате луѓе над вас, а од друга страна оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег, од кој зависи нивната судбина. За да им угодите на сите, треба правично да ги одмерите работите. Бидете одлучни, вашето чувство за правда ќе надвладее.

Девица

Доколку сте на почеток на некој нов проект, овој ден може да ви донесе можност една фаза да ја доведете до крај. И покрај тоа што очекувавте многу и ја попречивте реализацијата со вашите преголеми амбиции, сега се согласувате на компромис и продолжувате понатаму.

Вага

Може да влезете во конфликти и проблеми со соработниците. Вашата кариера би можела да тргне надолу доколку не се вклучите и не преземете решителни чекори. Не ги продлабочувајте непријателствата со луѓе од кои зависите.

Шкорпија

Вашиот однос кон обврските изгледа премногу опуштено. Вршете ја вашата работа поодговорно и без непотребни разговори. Малкумина знаат дека вашиот хумор е, всушност, одбранбен механизам, бидејќи на друг начин не можете да ги скриете вашите стравови и напнатост.

Стрелец

Ви се враќаат самодовербата и оптимизмот. Имате можност да ги измазнете старите недоразбирања и да ги рестартирате активностите со луѓе кои ги елиминиравте пред некое време. Вашата убедливост може да донесе резултати ако сте искрени за се.

Јарец

Непланираните трошоци ве исфрлаат од рамнотежа. Не разбирате зошто, иако сте преморени, не можете финансиски да врзете крај со крај. Проблемот не е малиот прилив на пари, туку вашето претходно трошење.

Водолија

Тие ве вклучуваат во сите случувања околу вас. Чувството дека сте повикани да реагирате на се е резултат на вашата претходна вклученост во туѓите проблеми. Нормално не ви пречи, но сега сте уморни. Не се лутете, размислете за вашата одговорност во сето ова.

Риби

Некој немир се вовлече во мислите, не можете да сфатите што е тоа што ве мачи. Напнатоста ви оневозможува да ја видите ситуацијата во реалноста, па затоа најдобро е да ги избркате тешките мисли и да го поминете денот со пријателите, забавувајќи се во дружење и муабет.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

АРАПИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ ПО ОВАА СНИМКА – прво позираше во танга на базен, а сега девојката на Роналдо започна ново хоби, во земјата е единствена која го прави тоа!

Angela

Познат точниот распоред, еве кога ќе започне крунисувањето на кралот Чарлс Трети

Angela

Решена една мистерија за меурчињата во шампањското

Angela