EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп (03.12.2021)

ОВЕН

Моментално сте во фаза во која можете малку да се одморите и да се опуштите. Не сте подготвени за прекумерен стрес. Доколку сте во брак, можно е сега да ги преиспитувате своите одлуки и врската што ја имате. Проблеми со стомакот.

БИК

Денеска можете да очекувате помали компликации на работа. Се обидувате да стапите во контакт со личност со којашто некогаш сте виле во врска. Сè уште не сте заборавиле сè. Проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Загрижени сте иако на работа засега сè оди добро. Обидете се да не создавате тензија непотребно. Имате стабилен и добар однос со саканата личност што ве прави среќни. Грижете се за тироидната жлезда.

РАК

Не е премногу поволен ден, затоа не очекувајте брзо да ги достигнете вашите цели. Можно е да сте малку разочарани од партнерот и да ви треба време за размислување. Ве мачи хроничниот замор.

ЛАВ

Имате некои дилеми поврзани со деловното поле и не можете да надвладеете на ниту една страна. Ви треба повеќе време за размислување. Можеби нема да ги покажете своите емоции иако партнерот тоа го очекува од вас. Ве мачи несоницата.

ДЕВИЦА

Очекувајте нови деловни компликации. Потребна ви е помош од соработниците за да ги решите. Не сте посветиле многу на личноста што ја сакате затоа што чувствувате дека таа веќе има некого. Можни се грчеви во мускулите.

ВАГА

Може да очекувате подобрена комуникација во тимот и генерално добра ситуација на полето на работата. Добро се чувствувате покрај партнерот и задоволни сте од врската. Се чувствувате одлично и вашето здравје е добро!

ШКОРПИЈА

Може да очекувате добар ден, особено ако работите со законот или за некои правила за спроведување на законот. Љубовта сега ви е на последно место, не сте посветени на партнерот. Проблеми со мигрена.

СТРЕЛЕЦ

Може да ви се даде можност да соработувате во странство, што би било многу корисно за вашиот бизнис. Многу сте шармантни и лесно се освојувате. Можете да очекувате среќа на полето на паралелен флерт и тајни врски. Грижете се за вашето здравје.

ЈАРЕЦ

Немате некои поголеми промени кога е работата во прашање. Денеска е целосно мирен ден без никакви пречки. Можеби не сте подготвени за сериозна врска иако личноста со која се гледате би сакала токму сега. Ви треба релаксација.

ВОДОЛИЈА

Сами носите важни деловни одлуки и подготвени сте да дозволите секој да ги преземе потезите наместо вас. Сакате да ги покажете своите чувства на личност која ви се допаѓа долго време. Чувствителни колена и зглобови.

РИБИ

Ве очекува многу напорен ден, но ќе успеете да направите се што се очекува од вас. Ќе бидете позитивно изненадени од гестот што ќе го направи вашиот најнов додворувач. Намалете ја нервозата и стресот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Tesla стана највреден производител на автомобили во светот

Angela

8 ГОДИНИ ПОДОЦНА ЕВРОВИЗИЈА МУ МАВНА ШЛАКАНИЦА – победникот на кој сите се сеќавате разочаран, организаторите му го забранија ова! (ФОТО)

Angela

Познатата пејачка објави фотографија на која позира „како од мајка родена“

Angela