EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп (10.12.2021)

ОВЕН

Расположени сте и во деловното опкружување внесувате многу позитивна енергија. Ќе уживате во заедничките моменти со саканата личност. Поволен ден за нови познанства ако сте слободни. Склони сте кон вирусни инфекции.

БИК

Можно е да сте малку разочарани од околностите на работното место и ситуацијата не се одвива во посакуваниот правец. Конечно ќе пронајдете компромисно решение за проблемите со саканата личност. Посетете доктор поради контрола.

БЛИЗНАЦИ

Важно е да ја насочите својата енергија на приоритетите на деловно поле и да не ја расфрлате на ситници. Ако сакате да се случат некои промени на љубовно поле, ќе биде потребно да покажете иницијатива. Имате недостаток на енергија.

РАК

Може да сметате дека во текот на денешниот ден ќе успеете да ги остварите своите работни обврски. Нов познаник ќе ви ги покаже своите симпатии кон вас во момент кога најмалку ќе го очекувате тоа од него. Контролирајте го крвниот притисок.

ЛАВ

Не сте подготвени за промени кога станува збор за работата. Од својот партнер очекувате разбирање и поддршка. Денешниот ден ви е поволен на љубовно поле. Внимавајте на срцето.

ДЕВИЦА

Постои личност која би можела да ви понуди нова деловна соработка. Подготвени сте за промени на ова поле. Потребно е да се посветите на својот партнер ако сакате врската да излезе од криза. Опуштете се.

ВАГА

Ќе ви биде потребна помош и нечиј совет за да ги разрешите компликациите кои ви се појавија на работното место. Флертувате и подготвени сте отворено да покажете интересирање кон личноста која ви се допаѓа. Здравјето е во ред.

ШКОРПИЈА

Можно е да добиете можност за патување кои ќе ви донесе нови деловни кокнтакти и соработки. Ви изгледа дека партнерот почна да покажува повеќе емоции кон вас и тоа ви се допаѓа. Проблеми со забите.

СТРЕЛЕЦ

Препорака е денес да се посветите на новите деловни проекти и новите соработки. Доколку сте слободни може да очекувате дека ќе имате интересно познанство. Имате вишок енергија. Спортувајте!

ЈАРЕЦ

Важно ви е другите луѓе да ве сфатат сериозно и вашите идеи на ова поле да бидат прифатени. По искрениот разговор со саканата личност ќе сфатите дека од нејзина страна постојат сомнежи кон вас. Можни се проблеми со белите дробови.

ВОДОЛИЈА

Ја работите вашата работа најдобро што можете и сигурни сте во своите способности. Добро сте организирани и дисциплинирани. Денов е поволен за стабилизиција на односот со партнерот. Здравјето е во ред.

РИБИ

Може да очекувате поволна прилика за вработување. Ви се отвораат нови можности. Слободните припадници на овој знак ги очекува промена на љубовно поле. Ви се појавува нова личност за флерт. Одлична здравствена состојба.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НА ОВОЈ ПРАЗНИК МУ НАПРАВИЛЕ ТАЈНА КРШТЕВКА – сите детали од прославата за малиот Крстан, Цеца особено ќе ви падне во очите поради овој детаљ (ФОТО)

Angela

Пред три години разнесуваше пица, синоќа го сруши Атлетико

Angela

Joвана Јеремиќ никогаш пожешка (ФОТО)

Angela