EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Дневен хороскоп за четврток, 2 декември 2021 година

ОВЕН

Денеска може да имате поголеми трошоци од планираните. Можни се осцилации на полето на финансиите. Ќе имате можност да запознаете личност која ќе биде соодветна за сериозна врска. Склони сте кон воспаление.

БИК

Имате доста големи очекувања од вашата моментална работа. Можно е да не се оствари се што си замислувате. Саканата личност се труди да ве задоволи и да ви ги покаже своите искрени чувства. Проблем со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Ви претстојат многу деловни обврски на кои треба да им се посветите денес. Засега сте пасивни и не сте подготвени за нови познанства, но таа фаза нема да трае долго. Можен е мал пад на имунитетот.

РАК

Доколку сте имале конфликт во деловното опкружување, сега е време да го решите. Поволниот период за љубов е нагласен сега кај вас. Уживате во убава врска со саканата личност. Градите ви се чувствителни.

ЛАВ

Не сте во најдобра позиција во моментот кога е работата во прашање. Ви треба многу време за да ги решите проблемите. Односот со саканата личност е променет, работите полека се подобруваат меѓу вас двајца. Можни стомачни проблеми.

ДЕВИЦА

Ќе донесете нова одлука кога станува збор за бизнис. Подготвени сте да го промените она што не ви одговара. Ви се допаѓа личност која ќе се покаже дека има некои тајни. Подготвени сте за една комплицирана врска. Можни се проблеми со грлото.

ВАГА

Ве очекува стабилност кога е во прашање вашиот бизнис. Задоволни сте од постигнатото на ова поле. Немате за што да се грижите кога е љубовта во прашање. Имате многу добар однос со партнерот. Посети доктор.

ШКОРПИЈА

Не е добар ден за нови деловни потези, какви било ризици или нови проекти. Можно е да се заљубите во личност која ви се појавува во деловно опкружување. Проблеми со алергија.

СТРЕЛЕЦ

Имате впечаток дека соработниците се на некој начин нечесни кон вас. Ја губите довербата во деловното опкружување. Ве чека флерт со личност која сте ја запознале преку пријател. Подготвени сте за нова врска. Проблеми со циркулацијата.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека ќе успеете да решите дел од деловните проблеми кои ве мачеле во текот на денот. Сосема сте среќни што се согласувате со партнерот, вашата врска би можела да биде стабилна. Добро здравје.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува нова можност да се посветите на работата која на некој начин од претходно остана недовршена. Отворено ќе покажете интерес за сочувство. Може да очекувате да започне врската. Би ви годела масажа.

РИБИ

Може да очекувате добар ден за работа. Ќе имате многу добра комуникација со деловното опкружување. Уживате во лежерното флертување. Задоволни сте со љубовната ситуација што ја имате. Избегнувајте мрсна храна.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

СЕКСИ ПРАШАЊА: Поставете им ги на љубовникот и станете поинтимни

Angela

Го уништуваат задоволството: Три работи кои жените не треба да ги прават пред сексот

Angela

Бракот без љубов е како удобен пар чевли: Грди, но не стегаат!

Angela