EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за четврток (28.10.2021)

ОВЕН

Имате впечаток дека некој од деловното опкружување работи против вашиот интерес и тоа воопшто не ви се допаѓа. Не ви се допаѓа фактот што некој близок покажува љубомора во комуникацијата со вас. Генерално се чувствувате добро.

БИК

Денес е поволен ден за да прифатите некои проекти кои ве чекаат долго време. Имате малку поголеми очекувања и не сте сигурни како да пристапите кон симпатијата. Нагласена е нервната напнатост.

БЛИЗНАЦИ

Доколку сте планирале да соработувате со личност која веќе ви помогнала на деловното поле, ќе бидете задоволни. Доколку сте слободни, во текот на денот ќе имате нови интересни љубовни понуди. Можна е вртоглавица.

РАК

Ве очекува малку потежок ден во кој нема да ви биде лесно да ги решите сите деловни проблеми. Партнерот отворено ќе ви ги покаже своите чувства. Можете да очекувате среќа. Ви треба одмор.

ЛАВ

Треба сериозно да ги сфатите обврските што ги имате. Денеска посветете се на работата за да ги реализирате вашите планови. Ќе можете да имате подобар однос со партнерот со кој сте имале помалку расправии. Здравјето ви е стабилно.

ДЕВИЦА

Може да очекувате позитивен ден кој ќе ви донесе добри вести на деловното поле. Растојанието помеѓу вас и вашата сакана би можело да порасне во наредниот период. Можна е поголема криза. Проблеми со грбот.

ВАГА

Не е добар ден за патување или какви било ризици. Може да има некои потешкотии во вашето поле на работа. Ви се допаѓа личност која на некој начин е нечесна кон вас. Проблеми со циркулацијата.

ШКОРПИЈА

Вложувате многу труд во работата и подготвени сте да се посветите на обврските за да ги постигнете целите. Несигурни сте за вашите емотивни избори. Можно е да се премислите за раскинувањето. Се чувствувате добро.

СТРЕЛЕЦ

Можеби ќе имате помалку сопирачки на вашиот бизнис план. Вашата ситуација е тешка и бавна. Саканиот ќе покаже дека е подготвен да ја подигне вашата врска на повисоко ниво. Вашите бубрези се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Можно е да имате проблеми во комуникацијата со соработниците и да не ви биде лесно да постигнете компромис. На љубовно поле ве очекува добра врска со саканата личност. Нагласен е падот на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Сакате да ризикувате и на работа сте подготвени за некои нови инвестиции за да можете да постигнете подобра финансиска состојба. Пред вас е нова можност за запознавање. Добар ден е за промени. Грижете се за вашите зглобови.

РИБИ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, во наредниот период очекувате да започнете подобра ситуација. Во врската со брачниот другар ќе имате падови и несогласувања кои ќе ви донесат помалку проблеми. Се чувствуваш добро.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

За силен имунитет: Крем чорба од целер која ќе ви ја закрепне душата

Angela

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Angela

Станува опасно во Беровско, огнот се доближува до Мачево

Angela