EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за 05 11 2011

Овен

Финансиите ве мачат. Не играјте на картата на среќата, потпирајте се само на себе. Успехот ве очекува само ако работите напорно и се откажете од привилегиите во кои уживавте. Откажувањето не ви претставува проблем, особено ако верувате во повисоки цели.

Бик

Ја прекинате комуникацијата со еден член од семејството бидејќи тоа ви олеснува. Избегнувањето на разговор не води до решение, напротив. Бегањето дополнително го продлабочува проблемот. Без разлика на непријатностите, расчистете ги работите.

Близнаци

Расположението ја подобрува средбата со пријателите кои во минатото биле дел од вашето секојдневие. Многу теми и релаксирачки разговори можат да бидат еден вид магична формула за експресно закрепнување од сето она што ве изморувало во минатото.

Рак

Се борите за некоја своја правда која само вие ја гледате. Вашата искреност не наидува на одобрување, па затоа е корисно да го задржите вашето мислење за себе. Можни се непријатни изненадувања и од најблиските луѓе, особено на љубовен план.

Лав

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Накратко, доброто расположение може да го расипе необичен телефонски повик што не го очекувате. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни, а не ви преостанува ништо друго освен што побрзо да слушнете и да заборавите.

Девица

Копнеете за промени во куќата. Недостатокот на средства ве спречува да направите нешто конкретно, поради што се одлучувате за мали измени кои ќе донесат нова енергија во вашата околина. Ако го вклучите и домаќинството, задоволството ќе биде колективно.

Вага

Преокупирани сте со други проблеми, така што овој ден е, за вас, како и секој друг. Саканата личност се обидува да ви каже нешто важно, но вие тоа не го забележувате. Станете на време пред да биде предоцна за да се подобри вашиот љубовен живот.

Шкорпија

Иако е крај на неделата, ве очекува невообичаено голема деловна активност. Како денес сите да се сетија дека нешто им треба. Вашата трудољубивост и дисциплина мора да бидат на завидно ниво за да ги исполните очекувањата на претпоставените.

Стрелец

Лажното чувство на среќа и задоволство може да ве наведе да потрошите повеќе денес отколку што сте во позиција да заработите. Не го потопувајте вашиот ненадеен оптимизам во неконтролирано трошење. Поминувајте повеќе време дружејќи се со пријателите.

Јарец

На повидок е финансиска придобивка која ќе ја намали тензијата која трае веќе некое време. Немојте да ве оптоваруваат нови обврски, туку поминете ја неделата со минимални деловни активности. Одложете сè што не сте обврзани да завршите сега.

Водолија

Набрзина носите одлука која ви нуди само привремено решение. Иако знаете дека работите не одат онака како што сте сакале, задоволни сте од моменталното решение. Идеално би било ако одложите сè и да си дадете време повторно да размислите.

Риба

Привршувате на многу заостанати работи со кои се мачите веќе некое време. Конечно се наѕира епилогот на нешто на што долго работевте. По долго чекање чувствувате чувство на мала победа, па имате право да си дозволите кратка пауза.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Намалете ја кашлицата со овој едноставен лек

Angela

Анастасија и Немања го изгубија бебето, фудбалерот ја соопшти тажната вест (ФОТО)

Angela

Потрошувачите во Централна Европа сè почесто користат безготовинско плаќање

Angela