EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп за 29 октомври: Сочувајте го оптимизмот

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 29 октомври, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска.

Овен

Помалку забушавајте на работа, повеќе работете. Треба подобро да се организирате. Можно е кратко патување. Можен е прилив на пари. Прилично сте задоволни со работата. Почестете се со мали задоволства и купете си нешто што долго време го планирате. Со партнерот ќе треба во целост да се потпрете на емоциите за да имате смирени разговори.

Бик

Добро се чувствувате. Нестрпливи сте за дружење и разговор. Најдете време за пријателите, не ги занемарувајте поради премногу други обврски. Напнати сте бидејќи не можете да го постигнете сето она што сте го планирале. Обидете се да не се оптоварувате со обврските. Одморете повеќе.

Близнаци

Потрудете се да не се нервирате за другите, поведете сметка повеќе за самите себе. Чувајте го сопственото здравје и среќа. Напнати сте, а сите ве оптоваруваат со своите проблеми. Можни се зголемени трошоци. Играјте повеќе игри на среќа. Обрнете внимание на вашиот партнер. Во последно време наоѓа изговори за да ве избегне.

Рак

Комуникативни сте и се чувствувате добро. Помалку зборувајте со другите за вашите проблеми. Имате многу работа, затоа треба да бидете добро организирани, тоа ќе ви помогне. Фокусирајте се на некои нови финансиски проекти, а на работното место потребно е да останете смирени и да не дозволите да ве водат емоциите.

Лав

Денеска не ви се работи премногу. Денот е како создаден за хоби или за спорт. Обидете се да направите сѐ што можете за да не ви останат премногу обврски за наредниот ден. Проверете ги сите документи, внимавајте каде ги оставате. Бидете внимателни кога станува збор за деловни соработки. Не ветувајте повеќе отколку што можете да направите

Девица

Собирате храброст да ги пренесете вашите намери на членовите на семејството. Ситуацијата може да биде непријатна, но искреноста ќе се исплати. Не е сѐ така црно како што ви изгледа. На крајот ќе добиете поддршка која сега воопшто не ја очекувате. Вистинско време да поработите на себеси и да поправите аспекти што влијаат на љубовниот живот.

Вага

Успешни сте и мошне вешти, а некои проблеми се чини дека ќе се решат сами по себе. Нешто се одвива поинаку отколку што сте навикнале во минатиот период. Бидете отворени за сите бидејќи ве очекуваат нови проекти, како и сосема нови познанства. Сочувајте го оптимизмот, беспотребно паничите на не толку важни случувања.

Скорпија

Треба да станете сериозни и да ја завршите својата работа на најдобар можен начин. Не е лошо тоа што знаете да се опуштите, но таквиот однос кон обврските подоцна би можел да предизвика негативни последици, чие санирање можеби ќе биде предоцна. Повторно ви се враќаат проблемите кои во минатото прилично ве намачија.

Стрелец

Имате можност да ги средите старите недоразбирања и да го освежите контактот со луѓе кои претходно сте ги елиминирале. Вашата убедливост носи добри резултати, но не претерувајте, бидејќи на тој начин ќе ја преземете и она одговорноста која не е ваша. Во текот на разговорот со една личност, ќе сфатите колку ви е важна.

Јарец

Ве мачат промените на расположението кои ниту вие не можете да ги проследите. Покрај тоа, главоболката ќе влијае на општата психофизичка форма. Не барајте причини во нешто конкретно, најдобро е да се одморите и наспиете. Можен е неочекуван контакт со некој кој некогаш имал важна улога во вашиот љубовен живот.

Водолија

Значаен износ на пари можно е да дојде до вас, веројатно како изненадување. Ова е значаен ден за вас. Парите што ќе ги добиете ќе ви отворат нова врата, особено кога е во прашање вашата креативност, па таквата ситуација дефинитивно бара прослава. Допуштете си го тоа, бидејќи го заслужувате.

Риби

Возбудлив ден, ви претстојат бројни деловни состаноци, разговори, дебати… Ќе запознаете интересна личност со која ќе најдете заеднички интерес кој најавува можност за плодна соработка. Посветете ја вечерта на себеси и на саканата личност, со која ве очекуваат прекрасни моменти на љубов и топлина.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ОД ГЛЕТКАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ: Погледнете ја луксузната семејна оаза на Роналдо и Георгина (ФОТО)

Angela

Како крокодил станал вегетариjанец

Angela

Истражување во астрологијата: Еве кој знак е најлош за љубовна врска

Angela