EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп – овој знак го игнорира саканата личност, а еве што ги очекува биковите

Овен

Љубов:
Понекогаш одредени „мали нешта“ повеќе откриваат од речениците кои упорно се повторуваат. Повнимателно анализирајте ја саканата личност.

Работа:
Важно е правилно да ги заштитите вашите деловни интереси. Поставете јасна граница до која сте спремни да преземете одговорност.

Здравје:
Избегнувајте некои лоши навики.

Бик

Љубов:
Треба да ги „помирите“ мислите и чувствата, но и да го зачувате личното достоинство пред личност која добро ве познава.

Работа:
Вознемирени сте поради новите деловни настани и делувате збунето. Нема причина да ризикувате.

Здравје:
Ќе ви годи некоја спортска активност или престој во природа.

Близнаци

Љубов:
Саканата личност има добри намери, но не успева да ви го пренесе сето она што би сакале да го слушнете или видите.

Работа:
Не верувате во нечии ветувања, па проверувате различни информации. Внимателноста може да ве заштити од погрешни потези.

Здравје:
Избегнувајте ги обврските кои премногу ве заморуваат.

Рак

Љубов:
Саканата личност ги игнорира вашите идеи и се обидува да ве доведе до неговите планови. Не можете да се согласите за основите.

Работа:
Не успевате да предвидите нечиј одговор на дадена тема или да воспоставите добар однос во комуникацијата со колегите.

Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана и поголема количина течност.

Лав

Љубов:
Чувајте ги вашите емоции смирени. Подобро е да побарате добар совет отколку да преземете емоционален ризик без причина.

Работа:
Ви недостига концентрација за да се вклучите на различни страни. Не донесувајте избрзани одлуки.

Здравје:
Ќе ви годи релаксација или престој во природа, опуштете се.

Девица

Љубов:
Важно ви е помирувањето со саканата личност, искористете ги вашите „скриени средства“ за да оставите сериозен впечаток.

Работа:
Нема потреба да ги преценувате личните можности, оставете им на колегите да одлучуваат за заедничките интереси.

Здравје:
Обрнете внимание на поуреден начин на живот и правилна исхрана.

Терезија

Љубов:
Не ја ускратувајте можноста на вашето семејство или партнер да се забавуваат. Покажете повеќе слух за нечии емотивни интереси.

Работа:
Ви се нудат нови идеи за деловна соработка. Ја доведувате во прашање меѓусебната доверба и вашите професионални способности.

Здравје:
Поттикнете ведар дух во себе, како поттик за добро расположение.

Скорпија

Љубов:
Понекогаш разумот треба да се исклучи, бидејќи има работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“.

Работа:
Ве погодува нечие некоректно однесување или неправда во деловната соработка. Доволно сте вешти за да ги надминете ненадејните компликации.

Здравје:
Важно е да се усогласат мислите и чувствата.

Стрелец

Љубов:
Мудро заобиколувате или молчите за одредени ситуации кои не се по нечија волја. Не ги потценувајте способностите на партнерот.

Работа:
Некој се обидува да ве наведе на нивното решение, но вие сте доволно промислени и вешто избегнувате деловна замка или состанок што ве обврзува.

Здравје:
Подобрете ја вашата кондиција.

Јарец

Љубов:
Важно ви е да се наметнете како авторитетна личност во друштво на саканата личност. Упорно се обидувате да навлезете на нечија „љубовна патека“.

Работа:
Соработниците ве критикуваат дека ги ставате вашите лични интереси на прво место или честопати практикувате самоволие.

Здравје:
Контролирајте ја вашата импулсивна природа и нервоза.

Водолија

Љубов:
Можете да го потврдите вашиот успех во различни ситуации, а вашиот шарм или неодоливост пред блиска личност.

Работа:
Не треба да ја доведувате во прашање наклонетоста на докажаните соработници, особено на личноста со која имате деловни и приватни интереси.

Здравје:
Вечерта ќе уживате во излегување или прошетка.

Риби

Љубов:
Изгледате вознемирено, тешко го наоѓате своето „мирно пристаниште“ и емотивниот одмор. Ви недостига доверба во блиска личност.

Работа:
Избегнувајте непотребни возбудувања или обврски кои ве исцрпуваат психички и физички. Еден од соработниците може да го заврши и вашиот дел од работата.

Здравје:
Слободното време посветете го на интересна тема, акумулирајте позитивна енергија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ќерката на Синиша Михајловиќ се омажи во градот каде тој испиша историја – додека таа блескаше во бело, оваа личност БЕШЕ ВО ЦРНО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ (ФОТО)

Angela

Заштитете се од манипулатори: Психолозите ги предлагаат овие тактики

Angela

„Ѕвер“ кој гази преку сè за успех и богатство: Зад слаткото лице на Марија Шарапова се криело нешто друго, еве како живее денес

Angela