EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува напредување на работното место

ОВЕН

Работа: Очекувајте позитивни промени на работа. Ќе успеете да ги остварите своите планови на ова поле.

Љубов: Среќни сте кога со вашиот партнер уживате во заедничките моменти кои ги имате.

Здравје: Ќе ви годи спортување.

БИК

Работа: Пред вас е добар период за промени кога е во прашање работата. Важно е да бидете фокусирани на своите цели.

Љубов: Ако сте во брак, ве очекува поволен период за решавање на некои проблеми.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате пред себе прилика да напредувате. Потрудете се да ги искористите новите понуди кои се пред вас.

Љубов: Може да се надевате на позитивни околности кога е во прашање ново познанство.

Здравје: Без проблеми со здравјето.

РАК

Работа: Денеска би можеле да донесете одлука на работното поле кое ќе ви биде значајна на долги патеки.

Љубов: Одлично се чувствувате крај личноста која неодамна сте ја запознале.

Здравје: Избегнувајте ги сите пороци.

ЛАВ

Работа: Многу сте посветени на својата работа и подготвени сте да го дадете максимумот за да ги остварите работните цели кои ги имате.

Љубов: Можно е ситуацијата со партнерот малку монотона за ваш вкус.

Здравје: Кожата ви е чувствителна.

ДЕВИЦА

Работа: Отворени сте со работните соработници и подготвени да правите компромиси за да остварите подобра ситуација на работното поле.

Љубов: Неопходно е повеќе да се посветите на саканата личност.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ВАГА

Работа: Судбината ви е наклонета во следниот период и на полето работа ги остварувате целите.

Љубов: Ви доаѓа шанса да запознаете личнсот со која е можна сериозна и стабилна врска во иднина.

Здравје: Чувствителност при варањето на храната.

ШКОРПИЈА

Работа: Поволен ден за почеток на нова работа. Генерално ве очекуваат добри промени на полето кариера.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во својот партнер и се повеќе да се сомневате во него.

Здравје: Добро здравје.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се минува мирно кога е во прашање вашата работа. Се ви минува мирно и без големи промени.

Љубов: Многу сте вљубени и подготвени на саканата личност да и покажете колку искрено ви е важна во вашиот живот.

Здравје: Минлива вртоглавица.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате работно унапредување. Новите околности ве носат до нови позитивни промени.

Љубов: Мало заладување меѓу вас и саканата личност може да доведе до минлива криза во врската.

Здравје: Ќе ви годи вежбање.

ВОДОЛИЈА

Работа: Се оди по план. Работната ситуација која до скоро ве загрижувала, конечно, ќе се реши.

Љубов: Очекувајте познанство со личноста која ќе покаже дека има искрени намери кон вас.

Здравје: Без проблеми со здравјето.

РИБИ

Работа: Ве очекува нов работен ден во кој ќе успеете да дојдете до нови информации кои ќе ви бидат корисни за работа.

Љубов: Размислувате за брак, и подготвени сте за сериозни промени и одлуки на љубовното поле.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

КАКО ПОРЦЕЛАНСКА БАРБИКА – разликата по оваа естетска операција на лицето на Емина Јаховиќ е евидентна, сите прашуваат дали ова е пејачката? (ФОТО)

Angela

Облачно и ветровито време со температури до 17 степени

Angela

Што се случува во телото на мажот кој подолго време нема с*кс?

Angela