EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп – овој знак го очекува интрига од колега на работното место, а еве што ги очекува родените во месец мај

ОВЕН

Проблемот со запазување на рокот може да биде главна тема. Примени резервен план. Денеска ќе бидете исклучително раздразливи, па многу лесно може да реагирате импулсивно на коментарите на партнерот. Краткотрајни кавги. Веќе подолго време ве мачи несоницата.

БИК

Денес ќе имате ненадејно службено патување. Можеби ќе бидете поканети да решите некои важни спорни прашања во врска со заедничката работа. Ве очекува заеднички договор за решавање на важен егзистенцијален проблем. Останете повеќе во етерот, со пријателите.

БЛИЗНАЦИ

Денеска до вас можат да допрат интригите на колегата за која мислевте дека е добронамерен. Можна е дискусија. Се повеќе се чувствувате привлечени кон личноста која сте ја запознале на забавата на пријател. Следува конвергенција. Тоа е можност да јадете што повеќе овошје и зеленчук.

РАК

Овој ден ќе означи успех во работата со клиентите и клиентите. Стекнале конкурентска предност и се движите кон врвот. Денешниот ден ви носи убави моменти со партнерот. Вашата врска е се подобра и подобра. Проблеми со алергија. Реагирате на многу алергени. Ви треба терапија.

ЛАВ

Доколку сакате да напредувате, овој период е идеален за тоа. Ве очекува одлична деловна понуда од неочекувано. Премногу време поминувате во обврски, па денес може да добиете критики од партнерот. Проблем со ‘рбетот. Не ја оптоварувајте премногу.

ДЕВИЦА

Крајот на еден циклус во напредување во кариерата, но и почетокот на нова етапа во вашиот бизнис ќе ви донесе нов поттик. Односот со партнерот може да биде на нагорна патека, па на крајот од денот ве очекуваат убави настани. Опуштете се со излегување со пријателите.

ВАГА

Денеска бидете внимателни кога се појавувате во јавноста и разговарате со претпоставените. Можни се недоразбирања. Денес Вагите може да очекуваат некој убав знак на внимание од партнерот. Пред вас е романтичен излет за двајца. Колку повеќе се движите, толку повеќе станувате статични.

ШКОРПИЈА

Поволен период за секаков вид на бизнис. Ќе покажете висока ефикасност во извршувањето и на најтешките работни задачи. Овој ден ви носи сериозен разговор со партнерот. Ќе успеете да надминете долгогодишен проблем. Настинка која започнува со треска.

СТРЕЛЕЦ

Невработениот Стрелец може да очекува одлична деловна понуда. Пред вас е важно интервју за работа со работодавците. Позитивен развој помеѓу вас и личност која неодамна ја запознавте на забава со пријател. Тахикардија, хипертензија, консултирајте се со кардиолог.

ЈАРЕЦ

Ви се дава можност да изградите цврста основа за долгорочна работа и работа на профитабилни проекти. Партнерот се огради и не знаете што да мислите. Постојано анализирате каде сте згрешиле. Зборувајте за тоа. Нервозни, напнати сте поради деловни настани.

ВОДОЛИЈА

Во дилема сте, бидејќи постои можност да се преселите на повисока позиција и далеку подобро платено место, но не ви одговараат сите услови. Ќе ви се зајакне личниот магнетизам, па на секој чекор ќе има можности за флерт. Вкочанети мускули на грбот, потребна ви е релаксација и масажа.

РИБА

Нереално краток рок за извршување на работата ви носи многу стрес и нервоза. Сепак, ќе се справите со предизвикот. Во дилема сте бидејќи имате измешани чувства за партнерот со кој сте почнале да излегувате. Проблеми со стапалата, глуждовите.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Се породи Марија Микиќ: Децата на убавата пејачка се помалку од една година разлика

Angela

Дневен хороскоп за петок (08.10.2021)

Angela

Драматични промени: Од 5 мај животот драстично ќе се промени за овие хороскопски знаци

Angela