EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп – овој знак ќе биде шармиран од нова личност во нивниот живот, а еве што ги очекува родените во месец април

Овен 21.3.- 20.4.

Ако ги здружите силите со блиски луѓе, можете да постигнете многу, затоа обидете се да не ја играте улогата на лидер во овој период.

ЉУБОВ
Ќе бидат зафатени и ќе ја вратат хармонијата во нивната емотивна врска.

РАБОТА
Бидете пообјективни и кон себе и кон другите во овој период.

ЗДРАВЈЕ
Ако се мрзете, тоа ќе има негативно влијание врз вашето здравје.

Бик 21.4.-21.5.

Не земајте ништо здраво за готово во овој период. Бидете претприемнички, тоа секако ќе ви се исплати во наредниот период.

ЉУБОВ
Слободните можат да бидат шармирани од нова личност во нивниот живот.

РАБОТА
Оние кои соработуваат со странски држави полесно ќе ги исполнат своите деловни цели во овој период.

ЗДРАВЈЕ
Нивото на енергија ќе ви биде на завидно ниво.

Близнаци 22.5.- 21.6.

Овој период треба да го искористите за да го „подготвите теренот“ за идните активности. Размислете внимателно за сè …

ЉУБОВ
Доколку сте во врска, потрудете се денес да направите нешто убаво за вашата сакана. Ќе ти врати двојно.

РАБОТА
Сè оди според планот, иако ви изгледа премногу бавно.

ЗДРАВЈЕ
Вие сте нервозни.

Рак 22.6. – 22.7.

Обидете се да бидете максимално ефикасни кога станува збор за исполнување на вашите вообичаени должности, без оглед на пречките што може да се појават.

ЉУБОВ
Добар ден за започнување на нешто ново, без разлика дали тоа е поврзано со работните или љубовните врски. Опуштете се.

РАБОТА
Надредениот денес не е расположен за вашите барања.

ЗДРАВЈЕ
Можна главоболка.

Лав 23.7.- 22.8.

Не преземајте непотребни ризици и слушајте ги советите на другите луѓе. . Слободното време треба да го искористите за зајакнување на телото, но и духот.

ЉУБОВ
Саканата личност ви е посветена, возвратете му во натура.

РАБОТА
Сè е добро денес.

ЗДРАВЈЕ
Многу поволен ден.

Девица 23.8. – 22,9.

Ќе им пркосите на сите околу вас, а пред се на можностите и околностите… Повелете, се ќе излезе во ваша корист.

ЉУБОВ
Се ближи почетокот на врската на далечина. Можеби на почетокот ќе бидете малку збунети.

РАБОТА
Бидете повеќе посветени на работата што ја добивате.

ЗДРАВЈЕ
Под стрес сте.

Вага 23,9. – 22.10.

Денес, една личност во вашата околина може да се истакне на посебен начин, но сепак, немојте само да ги толкувате неговите постапки.

ЉУБОВ
Несигурни сте иако имате можност да се зближите со личноста за која се грижите.

РАБОТА
Грижете се за финансиите, не трошете премногу.

ЗДРАВЈЕ
Бидете подготвени да се откажете од порокот.

Шкорпија 23.10.- 22.11.

Бидете тактични во контактот со околината за да не стекнете непотребно непријатели. Каснете го јазикот ако треба.

ЉУБОВ
Следете го своето срце. Ве очекуваат убави моменти.

РАБОТА
Не е најдобар ден за работа, големите одлуки оставете ги за друг пат.

ЗДРАВЈЕ
Минлива нервоза.

Стрелец 21.11.- 21.12.

Треба да заштедите енергија. Тоа не значи дека треба да стоите настрана и да гледате како функционираат другите, но и не се туркајте во преден план.

ЉУБОВ
Слободните припадници на знакот конечно ќе забележат нечие додворување.

РАБОТА
Не сте расположени за поголеми работни места. Одмори се денес.

ЗДРАВЈЕ
Избегнувајте стресни и напорни ситуации.

Јарец 22.12.- 19.1.

Некој може да ви се налути и таквата реакција нема да биде без основа. Размислете што сте ѝ кажале или направиле на таа личност без да го сфатите тоа.

ЉУБОВ
Бидете малку поубедливи во односот со саканата личност. Тој се сомнева во тебе.

РАБОТА
Бидете внимателни и мудри денес.

ЗДРАВЈЕ
Циркулацијата ќе ви биде прилично слаба.

Водолија 20.1.- 19.2.

Ова е и периодот во кој ќе имате можност да постигнете поголема финансиска стабилност на долг рок…

ЉУБОВ
Со вашето расположение влијаете на одговорот или реакцијата на партнерот.

РАБОТА
Околината верува во вашите способности, треба да го дадете најдоброто од себе.

ЗДРАВЈЕ
Можни се стомачни проблеми во вториот дел од денот.

Риби 20.2.- 20.3.

Ова е ден кој може да биде многу позитивен, но под услов малку повеќе да се свртите кон вашиот внатрешен свет…

ЉУБОВ
Атмосферата во љубовните врски ќе биде исполнета со хармонија.

РАБОТА
Сè што правите без туѓо влијание ќе ви донесе успех.

ЗДРАВЈЕ
Може да имате проблеми со разни воспаленија и инфекции.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

СИТЕ ГЛЕДАА ВО НЕА, А МАЛКУМИНА ЗНААТ НИЗ КАКОВ ПЕКОЛ ПОМИНАЛА – животот не ја поштедил водителката на Евровизија (ФОТО)

Angela

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Angela

Потресна исповед на турска актерка: Татко ми ме силуваше, мајка ми не ми веруваше

Angela