EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости НАСЛОВНА

Дневен хороскоп: Планетарните околности се на ваша страна

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 29 април, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен

Големата упорност во комбинација со позитивна енергија делува како успешна формула во однос на соработниците. Имате јасни ставови и делувате немилосрдно. Одредени околности ќе ве натераат да се предомислите, но не треба да трчате со избрзани одлуки. Повнимателно анализирајте го партнерот.

Бик

Принудени сте да прифатите одредени услови или настани кои не се по ваш вкус. Но, мудроста е да се препознае вистинскиот момент за успешна акција. Ако игнорирате нечии потреби, ќе почувствувате контра ефект. Сè што се случува има своја причинско-последична врска. Размислете добро. Не сте во форма, внимавајте на здравјето.

Близнаци

Понекогаш е тешко да се проценат различните аспекти кои влијаат на деловната клима. Доколку сакате да ги заштитите вашите деловни интереси, прифатете нечија помош. Полесно ви е да препуштите одредена одлука или одговорност на партнерот, но често сте во ситуација да немате многу избор. Можна е настинка.

Рак

Забележувате дека настаните на деловната сцена се случуваат под необични околности. Одржувајте ја присебноста на духот и обидете се да се прилагодите на новите услови. Добивате извор на позитивна енергија и добро расположение во семејството и во врската со блиска личност. Уживајте со најблиските.

Лав

Постојат различни замерки што ги упатувате кон вашата околина, но критиките не носат позитивен одговор. Докажете со личен пример што очекувате од вашите соработници. Некој ве става во непријатна ситуација. Чувствувате емотивна дилема и се обидувате да го најдете најдоброто решение. Сакате да ја задоволите личноста за која се грижите.

Девица

Не ви се допаѓа некој што поставува различни барања и влијае на вашиот деловен ритам. Размислете, понекогаш отстапката носи повеќе придобивки отколку што мислите. Чувствувате нова емоционална нелагодност, но не сакате да ѝ се доверите на личноста која ве анализира. Доволно сте храбри да прифатите нов предизвик.

Вага

Се обидувате да ја прилагодите вашата околина и нивните барања во насока која најмногу ви одговара. Сè е можно, под услов да се најдете на вистинското место во вистинско време. Новите емотивни предизвици лесно можат да ве вознемират. Премногу ентузијазам и премалку здрав разум понекогаш носат нов проблем.

Скорпија

Имате позитивен став и оптимистичка визија во однос на решавањето на деловните дилеми. Важно е да останете во позитивно опкружување бидејќи секој поттик во вас предизвикува креативна енергија. Емоционалните претчувства можат да ве доведат до погрешен заклучок. Подобро е да му поставувате директни прашања на партнерот отколку да ги погодувате одговорите.

Стрелец

Многу ситуации на деловната сцена изгледаат како огромен предизвик, но во исто време се и поучни. Користете ја вашата интелигенција и деловната енергија за да постигнете резултати.
Не сакате некој да ве спречи да ги изразите вашите чувства, но на сите им е потребен емотивен компас. Порамнете ги вашите желби и потреби со вашата сакана личност.

Јарец

Имате добар план и строго се придржувате до формираниот деловен договор. Ќе се покаже дека вашата проценка и начинот на дејствување се од заеднички интерес. Емотивната нота што ја чувствувате ве наведува да се изразите послободно. Сè станува магично кога покрај себе имате соодветен партнер.

Водолија

Се однесувате самоуверено и правите блиска проценка. За среќа, многу околности се на ваша страна и влијаат на позитивниот исход на деловните настани. Имате впечаток дека вашиот партнер е преокупиран со некои ситуации за кои не сте доволно информирани, а тоа дополнително влијае на вашата емоционална вознемиреност.

Риба

Одлично ви оди во новата деловна улога и импресионирани сте од поддршката што ја добивате. Потрудете се да комбинирате различни цели и лично задоволство. Партнерот ја очекува вашата емотивна приврзаност. Понекогаш е доволно да се согласите со погледот и топлата насмевка. Нема причина да се поставувате непотребни прашања.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Бракот без љубов е како удобен пар чевли: Грди, но не стегаат!

Angela

Што ги привлекува зрелите мажи?

Angela

Зошто треба почесто да јадете моркови?

Angela