EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Дневен хороскоп (5 август 2021)

ОВЕН

Може да очекувате дека во следниот период ќе успеете да ги остварите своите планови и да дојдете до мал напредок. Потрудете се со саканата личност да остварите позитивна атмосфера. Чувајте се од повреди.

БИК

Консантно сте напнати и вашето расположение многу негативно се одразува на ситауцијата во работното опкружување. Подготвени сте максимално да се посветите на личноста која ви значи. Најдете повеќе време за сон.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате дека со надредените ќе остварите подобра комуникација и дека полесно ќе доаѓате до добри работи. Сонувате за личност која неодамна сте ја запознале, но не сте сигрурни на кој начин да и пријдете. Главоболка е можна.

РАК

Препорака е во текот на денешниот ден да водите сметка околу своите трошоци. Се двоумите и не сте сигурни која личност да ја одберете за себе. Имате двајца различни додворувачи и секој ви е интересен на свој начин. Чувствителен нервен систем.

ЛАВ

Доаѓате до можност да оставарите подобра заработувачка и ќе ја искористите. Ве очекува поволен период. Пред вас е поволен ден за емоции. Со саканата личност ќе ги остварите своите желби. Вкочанетост.

ДЕВИЦА

Ќе имате успех во својата работа. Генерално пред вас е период во кој може да имате позитивни решенија на ова поле. Немојте да очекувате премногу од полето љубов, денеска не ви е поволен ден. Проблеми со циркулација.

ВАГА

Ќе успеете да ги решите проблемите кои сте ги имале на работа. Пред вас е фаза во која се можни позитивни решенија. Обратете внимание на комуникацијата со саканата личност. Чести се караници. Одморајте што повеќе.

ШКОРПИЈА

Ако прифатите нова понуда, ќе успеете да дојдете до поголем напредок на ова поле. Ве очекуваат случувања со личноста која ви значи. Искрено ќе и се препуштите. Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Нервозни сте и не успевате да ја прикриете несигурноста која ја имате кога е во прашање вашето работно поле. Ако сте слободни, ве очекува познанство кое многу лесно и можело да ве води до врска. Хронични проблеми.

ЈАРЕЦ

Имате исправен став околу работната ситуација во која се наоѓате и денешниот ден ви е поволен за нови одлуки на ова поле. Време е на личноста која ја сакате да и ставите до знаење како се чувствувате. Внимавајте на исхраната.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува бурен период во кој ќе имате многу промени. Успешно ќе го надминете лошиот период кој сте го имале со саканата личност. Љубовта, сепак, победува се. Проблеми со стомакот.

РИБИ

Патувањето кое сте го планирале нема да ви биде претерано корисно, на крајот ќе имате беспотребен трошок. Можно е новото љубовно познанство како и проблеми ако веќе имате партнер. Мали проблеми со дишните патишта.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Активни девет пожари, најкритично во Старо Нагоричане

Angela

КОСОВО И АЛБАНИЈА СЕ БРАТ И СЕСТРА, А НИВНАТА МАЈКА Е „ГОЛЕМА АЛБАНИЈА“ – албанската претставничка на сцената настапи со целото семејство (ВИДЕО)

Angela

Анастасија Ражнатовиќ го менува животот од корен: Шпанија повеќе не е опцијa за живеење, оваа одлука ќе им го промени животот

Angela