EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Доктор на науки и борец за правата на Ромите: Кој е таткото на Теа Таировиќ?

Пејачката Теа Таировиќ е една од најпопуларните млади пејачки во регионот и работи напорно, а наскоро ќе го има и првиот солистички концерт.

Таа се прослави на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, а често ја нарекуваат и кралица на бакшишите.

Младата пејачка која потекнува од Нови Сад има интересна животна приказна, а уметничките особини ги наследила од својот татко.

Зоран Таировиќ е академски сликар, доктор на науки, се занимавал со компонирање и режија, а исто така е борец за правата на Ромите во Србија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Слаткото девојче кое го освои Балканот денес е вистинска убавица: Еве како изгледа шармантната Лена (ФОТО)

Angela

Поправете ги несовршеностите на лицето

Angela

ОВА Е „ПАМЕТНАТА“ ВИЛА НА НИКОЛИНА ПИШЕК ЗА КОЈА СЕ БОРИ НА СУД: Свекорот не попушта, внатре се е на копче – кога ќе го видите погледот се ќе ви стане јасно

Angela