EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ДРАМАТА КАКО ОД ШПАНСКА СЕРИЈА ПРОДОЛЖУВА – денес свекорот на вдовицата Николина Пишек со тврдење дека има список на мажи со кои спиела!

Николина Пишек одговори на заканите на нејзиниот свекор Миша Гроф дека ќе ја објави листата на нејзините љубовници.

Помина повеќе од една година од смртта на историчарот на уметност, сопругот на популарната хрватска водителка Николина Пишек, Видоје Ристовиќ, а кавгата меѓу вдовицата и неговиот татко не стивнува.

Вчера медиумите во регионот ја објавија веста за исповедта на Николина, која во поткаст кај нејзина колешка тврдеше дека Видоје починал од „преоптовареност на срцето“ поради флерт со извесна жена. Наводно, самата жена признала дека била во романса со Видоје.

Од друга страна, таткото на Видоје, Миша Гроф, денес с огласи во медиумите истакнувајќи дека Николина зборува невистини и дека станува збор за масерка, кај која нејзиниот син одел поради здравствени проблеми.

Но, Миша не останува само на негирање на исповедта на Николина, туку упатува и бројни обвинувања на сметка на неговата снаа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

Според него, тој има список на мажи со кои Николина го изневерувала Видоје.

Водителката не сакаше да му остане должна, па во свој стил одговори:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

„Слободно може да го објави списокот. Тој е самиот на себе најголем непријател. Немам што повеќе да зборувам, доволно реков“, порача Николина преку српските медиуми.

Потсетуваме дека Миша Гроф неодамна коментираше и за поделбата на имотот, што е една од најголемите причини за кавга меѓу свекорот и снаата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп – на овој знак од корен ќе му се промени професионалниот живо, а еве на што да внимава особено овој знак!

Angela

Што кажува начинот на кој се држите за рака со партнерот за вашата љубовна врска?

Angela

Лорин не е единствената која победила на Евровизија двапати – овој пејач го направил истото, кога ќе го слушнете неговиот хит се ќе ви стане јасно! (ВИДЕО)

Angela