EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Драматични промени: Од 5 мај животот драстично ќе се промени за овие хороскопски знаци

Астролозите составија хороскоп за сите знаци на Зодијакот за месец мај 2023. Ѕвездите велат дека промените ќе се должат на еден од важните настани – полната месечина на 5 мај. Секако, не за сите хороскопски знаци.

Еве кои треба да се подготви за значајни промени во животот.

Рак

Полната Месечина за Раковите ќе донесе промени поврзани со домувањето. Можеби ќе одлучат да се преселат во нов стан или нова куќа. Исто така, на 5 мај претставниците на овој хороскопски знак можат да размислуваат за купување или продавање имот. Ѕвездите советуваат да не се носат никакви одлуки барем до 21 мај, но сепак, дозволени се размислувања и планирања.

Девица

Девиците ќе одлучат да ја сменат работата. Така, на пример, на 5 мај би можеле да донесат одлука да студираат некои курсеви/обука или ќе најдат работа во нова специјалност. Исто така, полната Месечина може да им донесе нови можности за кариерата дури и без промена на професијата – може да им се понуди нова работа на неочекувано работно место за подобра плата или да бидат унапредени.

Стрелец

Стрелците треба да се подготват за промени во нивниот личен живот. Тоа може да биде дури и разделба со партнерот или развод. Ѕвездите велат дека Стрелците ќе имаат многу напнати моменти во мај кои ќе станат одлучувачки, менувајќи ги нивните животи во „пред“ и „после“ овој датум. 5 мај е еден од тие денови – на големи животни одлуки.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ОВА Е СОН НА МНОГУМИНА: Меси заедно со Антонела и децата ужива во најубавиот дел на Саудиска Арабија (ФОТО)

Angela

ФОТО: Родена е во затвор, имала тешко детство, а сега се запишала на Харвард

Angela

Од понеделник и во Македонија лицата над 60 години ќе можат да примат трета доза од вакцините против Ковид-19

Angela