EXCLUSIVE MK
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Дуел на векот: Bugatti Veyron против Chiron (снимка)

Во 2006 година, Bugatti го импресионираше автомобилскиот свет со лансирањето на Veyron, модел кој постави нови стандарди кога станува збор за комбинацијата на моќ и луксуз, перформанси и цена.

Со 1000 коњи складирани во ѕвер наречен 8.0 W16 квад турбо, тој беше најсилниот и најбрзиот автомобил во своето време. Петнаесет години подоцна, Хирон веќе го зазеде своето на неговото место, и сега одлучија да си ја измерат силата.

Трката за забрзување се одржа на патека долга цела милја, каде што двата sвера можеа да покажат се што можат. Како што се очекуваше, еден автомобил е значително побрз, а мерачите велат дека и двата ја поминале границата од 300 километри на час.

Едниот ја поминал целната линија со 305 км / ч, а другиот со 321 км / ч.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ѓоковиќ жестоко го нападна АТП: Поважен им е профитот отколку играчите

Angela

Интересни суеверија за ѕвездите

Angela

КАКО ДА Е ГОЛА – Карлеуша во хеланки од 4.500 долари, но кога се сврти како да немаше облека на себе, ќе подзинете и од глетката во градите (ФОТО)

Angela