EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЕВРОПА ОДЛЕПИ ПО НЕА, А НЕКОГАШ ЧИСТЕЛА ТОАЛЕТИ – претставничката на Израел е вистинска секс бомба која има служено и војска (ФОТО)

Атрактивната претставничка на Израел на овогодинешната Евровизија Ноа Кирел беше прогласена за една од најзгодните и најубавите претставнички од страна на фановите ширум Европа.

Таа го освој високото трето место во саботното финале, а со својата песна „Unicorn“ буквално ја полуди Европа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Noa Kirel (@noakirel)

Таа целата вечер се наоѓаше на врвот од табелата, но поради гласовите од публиката падна на третото место, а повеќе од неа на публиката и се допаднаа песните на Финска и Шведска.

Бројни изведувачи оваа година имаат интересни биографии, на пример победничката Лорин учествувала во „Идол“, додека претставничката на Израел верувале или не служела војска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Noa Kirel (@noakirel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Noa Kirel (@noakirel)

Таа во својата родна земја кога наполнила 18 години го отслужила воениот рок иако тогаш веќе била пејачка и имала кариера зад себе.

-Не е лесно, но имам нешто автентично во сето тоа. Ми беше драго што бев таму, бев како секој друг регрут. Ми наредуваа и морав да работам нормални работи кога бев во војска, на пример да ги чистам тоалетите, изјавила во една прилика таа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НЕКА БЛЕСКА: Џеф Безос ја вери девојката со прстен вреден 2,5 милиони (ФОТО)

Angela

„Чудовиште“: Зграда со 10.000 луѓе

Angela

КАРЛА, ВЕРОНИКА, ФРАНЧЕСКА, „БУНГА-БУНГА“… Колку љубови имаше Силвио Берлускони?

Angela