EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЕДЕН ДЕТАЉ ГИ ОТКРИ – на поранешната на Амиџиќ нема да и биде добро кога ќе види што прави тој со новата девојка на ова место (ФОТО)

Огњен Амиџиќ има нова девојка и, според медиумите, тоа е Минa Наумовиќ, којa го води сегментот „Пази Мина“ во неговата емисија „Амиџи-шоу“.

Како што пренесуваат медиумите, нивната врска трае веќе неколку месеци, поточно од моментот кога таа ѝ се придружи на екипата на шоуто „Амиџи шоу“.

Бидејќи поминувале многу време заедно поради работата, сфатиле дека хемијата е пресилна и не сакале да ѝ одолеат.

Како што се пишува понатаму, Мина поголемиот дел од времето го поминува во луксузниот дуплекс на Огњен, се шпекулира дека веќе се вселила кај него, а парот не ги избегнува рестораните во Белград за да не се сретне со љубопитни очи туку затоа што се многу среќни и заедно патуваат надвор од градот, а водителката често добива и подароци од Амиџиќ, пишува Story.

Оние кои внимателно ги следат објавите на познатите на социјалните мрежи забележале дека Мина објавила фотографија од неговиот стан, пред истиот камин пред кој Данијела позирала за време на бракот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Хрватска има најдебели граѓани во ЕУ, ќе се препишува фитнес на рецепт!

Angela

Најстудено во Битола, најмногу снег во Маврово

Angela

ТРАГЕДИЈА КОЈА ГО ЗАПИРА СРЦЕТО: Српскиот актер проговори за смртта на својот син – УЖАС кој ниту еден родител не треба да го доживее

Angela