EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Еден знак ќе добие одлични вести до крајот на неделата: Неделен хороскоп, особено овој знак го очекува љубов и само љубов!

Овен

Љубов: На повидок се пречки и фрустрации. Оние кои се во долга и стабилна врска и го познаваат партнерот ќе знаат како да го издржат овој непријатен период. Оние кои штотуку почнуваат врска веројатно привремено ќе се оддалечат еден од друг.

Кариера: Моментално не сте во најдобра форма за работа. Не само што немате желба да работите, туку околностите не ви даваат поттик. Недостигот на мотивација ќе биде последица на оваа ситуација. Тоа значи дека ќе ја завршите работата без да поставувате премногу прашања.

Бик

Љубов: Можеби сте можеле да постигнете повеќе, но нема причина да бидете незадоволни. Сега ќе ги насочите напорите кон зацврстување на она што сте го постигнале во приватниот живот. Повеќе привлечност, повеќе интимност и сè на крајот ќе биде во ваша корист.

Кариера: Ќе споделите добри совети со новите колеги и тоа ќе го правите сосема добронамерно. Ќе им покажете и како најдобро можат да се прилагодат на работата. Сепак, некои прашања сè уште ќе останат неодговорени.

Близнаци

Љубов: Многу е веројатно дека почесто ќе контактирате со луѓе од спротивниот пол. Сепак, тоа не значи дека ќе ја зголемите блискоста во односите. Ви претстојат моменти на осаменост.

Кариера: Работата ќе ви изгледа некако полесна затоа што сега ќе имате доволно причини да работите без грижи, но ќе продолжите со истото темпо. Затоа добро организирајте се и не заборавајте дека на телото му е потребно одмор.

Рак

Љубов: Околностите ќе бидат доста поволни во вашиот приватен живот. Некој близок ќе ве поддржи, иако повремено ќе има помали вербални недоразбирања. Во исто време ќе се појават многу убави љубовни можности за оние кои сè уште не се во врска.

Кариера: Ќе се очекува повеќе труд од вас, особено на работното место каде што треба да се покаже креативност или каде има публика. Тоа ќе ви даде поголем поттик и да работите повеќе на личниот развој.

Лав

Љубов: Малку по малку вашите лични односи ќе ги ставате во состојба на дистанца. Нема да ви биде толку важно да разменувате нежности, туку доволно да знаете дека сте заедно. Оваа површност ќе биде резултат на неповолните транзити на љубовните планети.

Кариера: Ќе напредувате со помош на практичната работа. Ќе уживате во откривањето и знаењето, а често со ентузијазам ќе зборувате за она што сте го разбрале. Голем успех ги очекува и оние кои моментално студираат.

Девица

Љубов: Незаинтересираноста или фрустрацијата сè повеќе ќе бидат присутни во вашиот љубовен живот. Важно е трпеливо да се справите со тоа и да имате на ум дека сè е привремено. Затоа, обидете се да бидете толерантни.

Кариера: Ќе се поврзете со луѓето и новите колеги побрзо и подобро отколку што мислевте. Поинтензивно ќе се разменуваат идеи, а нивната примена нема да биде невозможна. Пред вас се возбудливи денови.

Вага

Љубов: Многу луѓе ќе се вртат околу вас секој ден. Ќе бидете разиграни, весели, подготвени да споделите сè со нив, но без премногу обврски. Некои ќе ја сведат својата врска на добро пријателство и ќе се откажат од поголема интимност. Партнерот ќе биде збунет.

Кариера: Ќе се обидете најдобро да ја искористите шансата пред вас. Некои ќе бидат подготвени да работат прекувремено поради тоа. Ќе има и такви на кои ќе им биде понудена работа поврзана со некој важен проект. Обидете се да се прилагодите.

Неделен хороскоп од 19 до 25 јуни: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Скорпија

Љубов: Вашата најдрага личност ќе зрачи повеќе од вас, па слободно дозволете да ве води. Овие денови, таа ќе го организира вашето заедничко време многу подобро отколку вие самите. Препуштете ѝ се со доверба.

Кариера: Останува уште малку време да се завршат подготовките за вашиот проект. Тие сè уште нема да бидат целосно завршени оваа недела. Не дозволувајте тоа да ве изнервира, бидејќи и самите гледате дека сè оди подобро отколку што сте очекувале.

Стрелец

Љубов: Веројатно добро ќе се забавувате. Многумина ќе се чувствуваат привлечени од личноста со која соработуваат, која ќе внесе голема свежина во нивниот живот. Оние кои се во подолги врски ќе бидат многу креативни и заедно ќе одат на многу интересни места.

Кариера: Напредокот во кариерата е ветувачки, но и тежок. Потребна е подобра организација и на плановите и на самата реализација на работата. Сепак, не грижете се бидејќи ќе имате доволно енергија за сè.

Јарец

Љубов: Во наредните денови вашата врска ќе напредува во позитивна насока, а вие ќе станете поотворени и расположени за љубов. Вашиот партнер повторно ќе ве опсипува со нежност, а и вие ќе возвратите во иста мера.

Кариера: Можеби сè уште чекате одговори на некои прашања. Бидејќи нив засега ги нема, ќе треба да се задоволите со она што го знаете и имате. Тоа нема да ви биде проблем, но ќе има такви на кои сепак ќе им требаат совети. Помогнете им со вашето знаење и добра волја.

Водолија

Љубов: Нема да бидете во очекуваната љубовна форма. Понекогаш дури и ќе се чувствувате фрустрирано, но тоа многу брзо ќе го заборавите. Ќе се однесувате невнимателно и неконвенционално. Партнерот нема секогаш да ве разбере. Објаснете што ве мачи, но покажете и добра волја.

Кариера: Кој ќе се обиде да ви приговори, вие ќе му одговорите. Не е идеалното решение, но понекогаш мора да им доставите до знаење на другите дека сте доволно свесни и одговорни за вашата работа.

Риби

Љубов: Имагинацијата и реалноста ќе се мешаат во вашиот љубовен живот речиси секој ден. Можеби ќе го идеализирате саканиот, припишувајќи му квалитети кои ги нема во реалноста или ќе го барате невозможното. Обидете се да бидете пореални.

Кариера: Можно е да излезе на виделина нешто долгоочекувано што ќе го сврте бизнисот во нова насока. За кратко време ќе се прилагодите на новата ситуација и за некои ќе бидете пример како треба да се прават работите.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Русија подготвува три мисии на Венера до 2034 година

Angela

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува незаборавен ден со саканата личност, а еве што ги очекува родените во месец мај

Angela

ФОТО: Преубав е и повеќе од јасно е на кого личи: Крстан за прв пат позираше пред камерите, а Вељко гордо го држеше

Angela