EXCLUSIVE MK
Кошарка СПОРТ

Еден од најдобрите играчи во НБА игра плеј-оф со истегнати лигаменти

Најдобриот кошаркар на Филаделфија 76ерс, Жоел Ембид, дава голема жртва за својот тим и во плеј-офот на НБА-лигата игра со незгодна повреда.

Еден од кандидатите за МВП на сезоната во најквалитетната светска кошаркарска лига има истегнати лигаменти на палецот на десната рака, ама и покрај тоа ќе биде со соиграчите до крајот на патот оваа сезона.

Ембид се повреди на третиот натпревар од серијата против Торонто Репторс. Тој ќе мора да оди на операција по крајот на сезоната за да ја санира повредата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Премиер-лигата ја претстави новата топка за зимската сезона (ФОТО)

Angela

Катастрофална изведба: Англичаните не можеа да си ја препознаат химната во Неапол!

Angela

Неуромедика прв спонзор на ФК Вардар – потпишан 5 годишен договор за медицинска грижа

Angela