EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

„Еден ја држи, друг ја удира со тупаници“: Ќерката на Марко и Милица Кон преживува пекол во училиште

Музичарот Марко Кон и неговата сопруга, водителките Милица Кон беа гости во „Амиџи шоу“ на тема како медиумите, социјалните мрежи, музиката и забавата влијае на општеството воопшто.

Тие открија дека нивната ќерка е жртва на врсничко насилство и дека одговорните за тоа не преземале ништо.

-Што е нормално?! Нашата ќерка е прво одделение и дури сега по оваа трагедија излезе на виделина целото малтретирање. Не знаеш како се справува училиштето со тоа, за што нормално зборуваме?! Седум години има нашата ќерка, еден ја држи, друг ја удира со тупаници. Не и се случува само неа, не секому, изјави Милица.

-Во државното училиште велат: „Законот е таков“. Рацете ни се врзани. Јас по професија сум правник, но не сум компетентен во таа правна гранка. Наставниците си отвораат боледувањето и бегаат! Тие немаат авторитет. Има дете кое доаѓа на училиште со нож и тоа одамна е познато, а никој ништо не му може бидејќи татко му е адвокат, изјави Милица.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПОВТОРНО ПАДНА ПОД НОЖ – Сандра Африка ги зголеми силиконите по четврти пат, овој пат со гордост објави фотографија од ГОЛИТЕ ГРАДИ

Angela

МИЛИОНСКА СУМА КОЈА ЈА НЕМА НИТУ ЦЕЦА – Лепа Брена се качи на маса со чаша вино среде јахтата која ја купи во кеш за посебен повод! (ФОТО)

Angela

И СУДОТ ВО БРИТАНИЈА МУ ГО СВРТИ ГРБОТ – Принцот Хари загуби на суд, кога ќе го слушне ова ќе се разочара од својата земја како никогаш порано

Angela