EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Емина Јаховиќ откри со која колешка имала проблем во соработката: Полесно е да соработувам со целиот свет, отколку со неа!

Емина Јаховиќ искрено проговори за приватниот живот, деловните планови, но и какви потешкотии имала во соработката со една колешка.

– Се чувствувам добро, стојам силно со две нозе на земја. Да кажам, жена која може многу да издржи – била самоуверената Јаховиќ.

Таа вели дека е полесно да се соработува со луѓето во светот отколку во нејзината земја.

– Мислам дека е полесно да се соработува со луѓето во светот. Одлична сум за соработка, единствено што сум перфекционист. Кога пишувам, се мешам – вели пејачката и открива со која колешка имала најголем проблем во соработката:

– Тоа се случи со Лена Ковачевиќ, за песната „Кафе, кафе“, бидејќи сакаше да го смени целиот текст. Некои работи едноставно не функционираат. Мислеше дека текстот е премногу груб за неа. Тогаш реков нека допишаt, но не можам да се потпишам таму. Дарко ја натерал да го пее текстот и песната стана голем хит. Така, понекогаш сè уште треба да го слушате авторот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Илинден – 118 години од Крушевската република и 77 години од Првото заседание на АСНОМ

Angela

Објавена последната порака на британскиот милијардер заглавен во исчезнатата подморница – по оваа порака ќе почнете да се сомневате и вие

Angela

ПРОКОЦКАЛ ПАРИ КОЛКУ ДА КУПЕЛ ЦЕЛА НАСЕЛБА И НЕ МУ Е КРИВО – Аца Лукас не жали за изгубените милиони, добро слушнавте МИЛИОНИ!

Angela