EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ЌЕ СЕ МАЖИ ЗА РАЗВЕДЕН МИЛИОНЕР – пејачката е магнет за богати момчиња, само за тајниот одмор на Малдиви искеширал 15 илјади евра! (ФОТО)

Емина Јаховиќ (41) наводно ќе се мажи за турскиот милионер Курт Даниел Сантеј (55), дознава Информер.рс. Минатата недела пејачката престојуваше кај богат финансиски советник во Србија и го запозна со семејството.

Јаховиќ десет години беше во брак со турскиот пејач Мустафа Сандал (53), со кој има два сина – Јаман (15) и Јавуз (9), додека Сантеј со првата сопруга има и два сина.

-Емина и Курт се во врска неколку месеци и се многу заљубени. Тие се среќни што се запознаваа. Сантеј планира да го помине животот со Емина, разговарале за венчавката, но се уште не ја закажале. Прашање на денови е, но мислам дека ќе биде летово – вели извор близок до парот.

Според него, Јаховиќ долго време го криела фактот дека има момче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

– Не сакаше никој да знае за Курт и неа, додека не се увери дека се работи за сериозна врска. Тие долго време тајно се гледале во Истанбул. Тие биле и на одмор на Малдиви, за што Сантеј искеширал 15.000 евра. После тоа патување, Емина решила да им признае на најблиските, мајката, братот, синовите и пријателите дека е вљубена во Курт. Оттогаш почнаа заедно да се појавуваат во јавноста – вели соговорничката и открива дека пејачката го запознала својот иден сопруг со синовите:

– И двајцата го сакаат Курт! Сите ручаа заедно, а потоа се видоа уште неколку пати. Јаман и Јавуз се веќе пораснати и разбираат дека мама има право на живот, па ја поддржуваат нејзината врска, како бракот на таткото на Мустафа Сандал со Мелис Сутшуруп.

Поп-ѕвездата неодамна го донесе Курт во Србија за да му ја покаже својата земја:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

-Поминаа неколку дена во Белград, а Емина го однесе на нејзините омилени места. Потоа заминале во нејзиниот роден град Нови Пазар каде бизнисменот се сретнал со нејзиното семејство.

Курт Даниел Сантеј е почитуван финансиски советник, кој долго време живеел во Швајцарија и заработил милиони. Пред две години се разведе и се врати во Истанбул каде ја запозна Емина.

Емина Јаховиќ вели дека се уште е на суд со поранешниот сопруг Мустафа Сандал, кој не плаќа алиментација за синовите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

– Се уште сме на суд, но тоа не ги спречува моите деца да го видат. Не се работи за пари, туку за принцип! Во турските медиуми често ме критикуваат и ме претставуваат како јас да сум виновен за целата ситуација, што е нормално бидејќи Мустафа е нивната голема ѕвезда. Важно ми е да ја знам вистината – вели пејачката.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп – овој знак е полн со енергија, а еден знак особено го очекува ново љубовно познанство на работното место

Angela

СРПСКАТА ПЕЈАЧКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО ОЧАЈНА ПО ТРАГЕДИЈАТА: Се уште сум во шок, синот на Енис беше добро воспитан – откри и од што починал!

Angela

СИТЕ МИСЛЕА ЌЕ СЕ ЗЕМАТ И ЌЕ ИМААТ ДЕЦА: И поранешниот на Анастасија не издржа, откри дека чека принова – нема да и биде добро на пејачката од оваа фотографија!

Angela