EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Емотивна објава на Ана Бекута за роденденот на покојниот Мрка, пејачката расплака многумина (ФОТО)

На крајот на ноември ќе се навршат две години од смртта на Милутин Мркоњиќ, емотивниот партнер на Ана Бекута.

Таа не крие колкава болка чувствува особено денес, на неговиот роденден.

Милутин денеска ќе наполнеше 81 година, а 23-ти мај беше и остана важен датум за пејачката.

Ана денеска објави нивна заедничка фотографија со емотивна порака:

„Знам кој е денес во небеската кафеана. Поминаа 81 година откако ја украси планетата засекогаш. Почивај во радост“ – напиша Бекута.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

На тест на судбината: Три знаци од Зодијакот ќе бидат принудени да се борат за своето место во јуни

Angela

Не ги избегнувајте лутите пиперчиња во исхраната

nenad

ТАЖНА ВЕСТ од Келн: Почина новинарот на кого му се слоши за време на финалето во ракометната ЛШ

Angela