EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Жена Овен – секогаш во потрага по љубовник

Мажите ја обожаваат бидејќи е отворена и динамична, но не ѝ веруваат бидејќи често е опкружена со припадници на спротивниот пол. Нејзиното либидо е жестоко и силно, што доаѓа до израз уште при првиот контакт каде што остава впечаток дека знае што сака.

Таа е екстремно независна, доминантна и енергична, а може да биде и сексуално агресивна и груба. Сака да води љубов на диви начини. Таа е како див ѕвер во спалната соба, разиграна и бестрашна. Смета дека љубовта е животно задоволство и секогаш е во потрага по љубовник, а не „татко“ или „предводник“. Нема проблем да го привлече вниманието на спротивниот пол бидејќи секогаш е во центарот на акцијата. Обично има проблем со штедењето бидејќи лесно троши пари. Нема да толерира некој да ѝ шефува, не поднесува упади во приватноста и често се лути ако партнерот задоцни на состанок.

Сака постојано и во сè да се натпреварува со партнерот и се обидува да го освои кормилото за себе. Нема големи интереси и не вложува големи напори да биде добра домаќинка.

Познати личности родени во знакот на Овен: Мараја Кери, Селин Дион, Џенифер Гарнер, Викторија Бекам, Леди Гага, Сара Џесика Паркер, Рис Витерспун, Кристен Стјуард.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Кој е најчестиот хороскопски знак?

Angela

Романтичната љубов може да трае вечно

Angela

Дневен хороскоп за вторник, 24 август 2021 година

Angela