EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Жељко Митровиќ објави дека се укинува „Задруга“

Сопственикот на српската телевизија „Пинк“, Жељко Митровиќ, ненајавено за првпат во живо влезе во куќата каде што се снима „Задруга“ и пред станарите и целата јавност објави дека ова ќе биде послената сезона на реалното шоу.

Пред големиот телевизиски аудиториум ќе зборуваме на начин кој треба да биде обврзувачки, но претходно ќе им оддадеме почит на загинатите и повредените со едноминутно молчење, го почна својот театрален говор Митровиќ и дополни: „Овој разговор ќе го водиме по следниот принцип: Јас ќе зборувам, вие ќе молчите. Секој упад или дофрлање ќе го сфатам како факт дека не ја разбирате сериозноста на ситуацијата во која се наоѓаме.“

Тој најави дека во иднина ќе разговара со тим од луѓе и соработници за тоа дали „Пинк“ некогаш повторно ќе прикажува реални шоуа, а дека за „Задруга“ ова е официјално последна сезона.

Јавноста со години реагира на содржината на овие програми од кујната на контроверзниот Митровиќ.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

8 ГОДИНИ ПОДОЦНА ЕВРОВИЗИЈА МУ МАВНА ШЛАКАНИЦА – победникот на кој сите се сеќавате разочаран, организаторите му го забранија ова! (ФОТО)

Angela

БИЛ ПОСТАР 53 ГОДИНИ ОД НЕА: Вдовицата на Берлускони го опседнувала со години, па тој морал да ја ожени – неговите деца ја мразат од дното на душата! (ФОТО)

Angela

„Љубов наша, едвај те чекаме“: Бремената Анастасија го покажа стомакот, Немања покажа нежност (ФОТО)

Angela