EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Заев: Договоривме соработка со ДПА за локалните избори

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев соопшти дека договорил соработка за локалните избори со претседателот на ДПА, Мендух Тачи.

На својот Фејсбук профил Заев утрово напиша дека СДСМ и ДПА ќе соработуваат и реципрочно ќе се поддржат во повеќе општини.

– Со цел за граѓаните да ги обезбедиме најдобрите градоначалници и советници на кои служењето на народот им се главна цел и определба. Во некои општини соработката ќе ја реализираме во прв круг, а во други општини во втор круг. СДСМ продолжува ја гради и развива најголемата и најдобра коалиција за локалните избори во октомври, напиша Заев на Фејсбук.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДЗС: Попишани вкупно 419.485 лица, 129.614 домаќинства и 173.439 станови

Angela

Денеска е Трето наоѓање на главата на Св. Јован Крстител

Angela

Денес и болните може да се излечат: Првиот петок по Велигден е Балаклија

Angela